Technomorous

Bateriový program (po šesté, po létech)

Sdílet: Twitter - Facebook

Naposledy jsem se stavem svých AA akumulátorů zabýval už docela dávno. Kupodivu od té doby neomládly.

Ještě o velikost menších AAA článků mám aktuálně osm a všechny v perfektním stavu. Čtyři kusy Ikea Ladda 900mAh do PMR vysílačky jsem si pořídíl už po napsání minulého článku, zatím fungují skvěle - zvládnou prakticky celé odpoledne usilovného halekání do éteru. Čtyři akumulátory stejné velikosti a prakticky stejné kapacity jsem vyhrál v soutěži Tomáše Vlašim, jsou od Varty a unesou prakticky totéž co Ladda. Tady je tedy vše v pořádku.

Nicméně na AA baterie jsem se vykašlal, nemaje pro ně momentálně moc využití. Kapesní Psiony provozuju mnohem méně než kdysi. Garmin eTrex Legend přijde ke slovu tak 4x do roka. Ruční CB stanice lépe funguje s jednorázovými bateriemi, jen vám do ní nesmí vytéct. A Sigma SD9 čeká už přes rok, až ji jednoho dne donesu vyčistit, jen na to prostě není dost času.

Včera jsem nicméně potřeboval udržet svůj telefon naživu, i když jeho akumulátor ukazoval 2 %, protože letěla kolem ISS a já chtěl zase ulovit nějaký ten snímek. Plně nabité Recyko+ s nominální kapacitou 2000 mAh, den předtím náhodou plně nabité, zvládly v powerbance s vypětím všech sil telefon posunout o necelých 20 % a bylo po nich. Nabíječka sice tvrdila, že v nich ještě něco málo zůstalo, ale i s jistou tolerancí jsme na maximálně 600-800 mAh. Jízda na tomto mrtvém koni ztratila smysl, už se i po směru gravitace pohybuje příliš pomalu. Přesednu asi do auta a vyrazím do Ikea na nákup...


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře


TOPlist