Technomorous

Lepší obrázek z vesmíru

Sdílet: Twitter - Facebook

Lysá je díra po granátu a než se nas tou naší placatou krajinou dostane ISS do použitelné výšky, je půlka SSTV obrázku pryč. A já jsem ho fakt chtěl celý...

Proto jsem si dnešní odpolední kávu vzal na střechu naší pražské šestipatrové kancelářské budovy, usadil se na lavičku, která od zákazu kouření na všech terasách zeje prázdnotou a vyhlížel přelet ISS v 14:34 SELČ.

Lepší SSTV obrázek

Podařilo se a dokonce stejný obrázek, jako v Lysé. Teď je ovšem celý, jen během jeho příjmu dorazila bouřka a jeden hrom mi nakreslil tenký zelený proužek. V sobotu na chalupě mám ještě čtyři přelety, i kdyby ale už žádný další nevyšel, jeden mám. A říkejte si, co chcete - je lepší než všechny 8K 3D UltraHD světa.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. Kafral (15. dubna 2018, 13:13)
V pátek jsem zrovna koukal na film z bluraje a znovu sem si uvědomil, jaká je to paráda, takže modulace z vesmíru je sice zajímavá, ale s lepšejšností nesouhlas :)
Na jednu stranu ty Full HD média nedoceňujou lidi, co si nevšimnou ztráty kvality a kompresní škody v low-bitrate streamech, na druhou stranu zase lidi dobrý věci berou jako samozřejmost. Na UHD jsem se ještě nezmohl, takže tam nemůžu říct, ale některý demostrační 4K videa vypadají fakt skvěle, já sem moc rád, že jsem se toho dožil. Jen to chce víc zrestaurovaných starších filmů, protože pro ty je tohle úžasná věc.

2. Logout (15. dubna 2018, 13:58)
[1] U dobrého filmu nehraje rozlišení roli a špatný film nezachrání. Zařízení s HW dekodingem 2160p jsem měl půjčené už před šesti lety, k tomu pár filmů, je to hezký - proč ne? Ale že by mi z toho padala čelist? Spalovač mrtvol z celuloidu na malém plátně je beztak lepší...

3. Kafral (15. dubna 2018, 16:18)
[2]
S tím se fakt nemůžu ztotožnit. Chápu, že někdo sleduje film/TV jenom kvůli ději, jasně. Některý filmy jsou taky tak pitomý, že je člověk ani vidět nemusí, takže ty bych nebral jako kritérium.
Ale výtvarná stránka je hodně důležitá, u některých filmů nesmírně. Takže říkat, že je jedno, na čem to člověk vidí, je minimálně k těm režisérům, kteří se fakt snaží, trochu nefér. Já už bych teda fakt už nechtěl žít s čb Tesla Pluto (na které jsem viděl většinu věcí, dokoud mi nebylo tak 18-20). Nebo v době, kdy jediná cesta, jak vidět film mimo kino je VHS (z celuloidu si fakt moc často film pustit nemůžu) nebo TV vysílání, když má člověk kliku a chytí ho.
Proti VHS bylo slušně udělané DVD velký pokrok, ale až s BD je to poprvé fakt kvalitní obraz.

Třeba můj oblíbený film Něco z Alenky když dostal BD, tak to bylo naprosto užasný a fakt si to zasloužil (a fakt to je nebe a dudy). Nebo třeba Limonádovej Joe, Baron Prášil, ty BD jsou pro dobrý filmy skvělá věc. Vidět ten film v té zrestaurované podobě/1080p je jak když člověk s 5 dioptriema dostane brejle.


TOPlist