Technomorous

Mobilní aplikace Notepad

Sdílet: Twitter - Facebook

Pravidelné používání externí klávesnice s mobilem mě dovedlo zpět k letitým nářkům na použitelnost telefonů s Androidem v horizontální poloze.

Většinu aplikací člověk používá přirozeně vertikálně, protože se softwarovou klávesnicí je to jednoznačně nejpohodlnější - dvěma palci pokryjete vše od Q v QWERTY až po P v UIOP a nad tím vším stále vidíte dost obsahu, který editujete. Nicméně pak to - jako já - zkusíte naležato a ouha, ono to nejde. Takhle mě vypekl integrovaný poznámkovač od Xiaomi, v němž jsem doposud při cestách metrem páchal některé kratší články na tomto blogu. Při otočení telefonu se prostě nepřeklopí a nepřeklopí. Putoval tedy briskně do chlívku "Úplné kraviny" a na jeho místo nastoupil Notepad od Antona Laškova.

Samotné APK mělo pár desítek či stovky kilobajtů, jak se z něj při instalaci vybalily necelé tři megabajty je mi sice záhadou, ale co dnes má na mobilu jen tři mega? Nu tento jednoduchý editor ano. Umí vytvářet nové dokumenty, editovat je, mazat, zamknout heslem, exportovat jako soubory na úložiště a sdílet přes standardní systémové sdílecí menu. Lze přepnout tmavý a světlý vzhled a tím tak zhruba výčet vlastností končí. To vše je zdarma a bez reklam, v menu jen najdete položku Donate, km jejímuž použití ale nikdo nenutí. Vzhledem k tomu, jak se Notepad ovládá a jak vypadá bych tipoval, že poběží i na Androidu 2.x, nemám to ale jak potvrdit.

Mám pocit, že jím brzy nahradím i editor na Nexus 7, ten tablet už není z nejnovějších a třeba v Google Keep už mě při psaní občas nestíhá, o MS Word ani nemluvě - tam je to pravidlem.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem člověk
Text komentáře

1. Kolemjdoucí (9. května 2018, 21:27)
Tohle má po rozbalení jen 220 kiB (GPL 3.0), vše co výše uvedený + dokáže převést Markdown na HTML.

https://f-droid.org/packages/org.billthefarmer.editor/
https://github.com/billthefarmer/editor/blob/HEAD/README.md

2. Kolemjdoucí (9. května 2018, 21:29)
Oprava, nemá vše, co Notepad - nevšiml jsem si, že by uměl zamykat dokumenty.

3. Pavel Bureš (9. května 2018, 22:38)
Nepomohla by na tu systémovou aplikaci nějaká utilita natvrdo nastavující landscape?

4. dex (10. května 2018, 14:37)
Já na tabletech pozoroval problém opačný.
Weby jsou zdá se navrženy na landscape a v portraitu se zobrazují blbě nebo vůbec.

5. henry (11. května 2018, 12:35)
odkaz na notepad vede na peknou tld domenu..


TOPlist