Technomorous

Výroční aktualizace Xiaomi

Sdílet: Twitter - Facebook

Zrovna v den, kdy jsme oslavili půlrok společného soužití, dorazila na mé služební Xiaomi Redmi Note 5A aktualizace. Přestaňte směle zadržovat dech, nebyl to Android 8, ale "jen" novější MIUI, konkrétně 9.5.5.0. Jak mě u soukromých telefonů každá aktualizace preventivně děsila, tak tady je mi to šumák. Aktualizace přijde, najdu WiFi, stáhnu a instaluju. Kdyby se snad něco podělalo, vytáhnu microSD kartu, resetuju a odnesu na IT support, víc mě to nezajímá.

O to pečlivěji ale čtu obsah aktualizací, zejména seznam oprav a záplat. Je to běs a nejvíc ze všeho mi to připomíná zedníka Chvistka z Ostravy:

  • Fix - rebooting when making phone calls (místo francouzských oken švédské stoly)
  • Fix - system launcher stops working after update 7.12.1 (rozbité dveře od špajzu dveře opravil a znovu rozbil)
  • Fix - home screen wasn't displayed correctly after switching back to default theme (zazdil jeptišku po rekonstrukci Karlštejna zase straší nejen ve věži)

Naštěstí nikdy nemám pocit, že bych byť jednou jedinkrát takové chyby potkal. Naštěstí, protože jinak už bych telefon nepoužíval. Takto jen sleduji, jak se mění čísla verzí a některé detaily uživatelského rozhraní - ať už subjektivně pozitivní (nové notifikace vypadají jako v iOS 1-5 případně webOS či starý dobrý Growl) nebo negativní (najednou se v browseru otevřené taby zobrazují vertikálně místo horizontálně a zavírají gestem horizontálním místo vertikálního, proč?). Nic víc. A žiju.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. Jinej Honza (11. května 2018, 17:35)
To ještě jde, horší kdyby místo švédských stolů byly francouzská okna.


TOPlist