Technomorous

Záložní hodinky

Sdílet: Twitter - Facebook

Ondyno jsem jel do Prahy na blešák, do automyčky, do Doupěte a na nákup. Zapomněl jsem si doma hodinky a musel se celý den dívat kvůli času na mobil. Vpravdě otřesný zážitek, jehož opakování jsem se rozhodl čelit pořízením záložních hodinek umístěných trvale ve schránce auta pro případ podobných situací.

Když jsem pak psal, že peníze ušetřené nekoupením MacBooku Air vrazím do hodinek, myslel jsem si, že by mohlo zbýt i na tyto záložní. Netušil jsem ale že v krabici s EliteBookem dorazí věc, kterou s trochou fantazie za hodinky označit lze. Není to sice nic, co bych chtěl nosit denně - to už bych mohl zůstat u hodinek za dva dolary z Číny - ale darovanému koni - určenému do provozní zálohy na zuby nekoukám.

Záložní hodinky

Soudě dle přibaleného letáčku jde produkt klasického obchodního modelu "vy nám budete každoměsíčně platit nějaký paušál a my vám budeme každoměsíčně posílat nějaký nesmysl". Tentokrát jsou tím nesmyslem informace o historicky významných hodinkách a k nim přibalené levné repliky či alespoň designové inspirace. Jelikož leták nemám, netuším, čím jsou inspirovány zrovna tyto. Kastlíku v autě je to ale beztak jedno.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

1. Mínus Jednička (14. května 2018, 7:23)
Tyto hodinky ona firma co prodává repasované počítače označuje jako Portugalský voják 1960.

2. Logout (14. května 2018, 10:59)
[1] Jo, ale co měl tak portugalský voják na ruce v roce 1960?

3. Peter Kotrčka (16. května 2018, 8:27)
Kratky ddg prezradil aspon toto: https://shop.eaglemoss.com/military-watches/portuguese-soldiers-watch-1960s

4. Logout (16. května 2018, 20:04)
[3] To je v podstatě elektronická verze letáčku, který je k nim standardně přibalen (tady ale nebyl, našel jsem sken online). Je tam vtipné, že na prvním a třetím obrázku jsou jiné hodinky (tlačítka + korunka vs. jen korunka) a popis taky nesedí - hodinky mají luminiscenční jen ručičky, ne indexy. No, tak snad alespoň ten quartz uvnitř je skutečně Ricoh a ne nějaká no-name čína...


TOPlist