Technomorous

Neděle třináctého

Sdílet: Twitter - Facebook

Neměl jsem zrovna nejšťastnější den ani v pátek, ale teprve neděle stála za to, překonala dokonce i dosud nejhorší den, který jsem tu kdy popisoval. Pohodlně se usaďte, bude to stát za to.

Snažíme se teď uklidit byt do té míry, že by bylo možné jej vyfotit a posléze nabídnout k prodeji. Máme za sebou už úspěšně dětský pokoj a ložnici, v koupelně se od koupě kromě zrcadla nic nezměnilo, takže poslouží fotky vyfocené při převzetí bytu a obývací pokoj bude tak trochu běh na delší trať, takže jsem v neděli zvolil k focení zahradu. V týdnu jsem ji posekal, aby do víkendu tráva lehce odrostla, nedělní dopoledne jsem strávil naklepáním a nabroušením srpu, vysekáním vší vysoké trávy tam, kam se sekačka nedostane a korunoval to se zahradnickými nůžkami v ruce vystříháváním všeho, co za poslední rok vrostlo do plotu. Když jsem skončil, ještě jsem učesal trávník hráběmi chtěl totéž udělat i s hlinitým pláckem pod sousedů balkonem, na němž nic neroste, protože by tam mohla být pěkná terasa. Hlína tam byla pekelně tvrdá, vzal jsem tedy hadici, zavlažil, rozbil hroudy, uhrabal, učesal, vzal foťák...

...a po vstoupení nohou do přehlédnuté louže sebou švihnul o zem, jako už dlouho ne. Foťák jsem udržel, nicméně služební mobil z kapsy vyletěl a do zhruba třetiny se zapíchl do právě urovnaného bláta. Kdybyste někdy pochybovali, zda má smysl z mobilu odebrat sluchátkový konektor, tak teď už tvrdím, že má - hlína z něj fakt pryč nejde a nejde.

Jelikož jsem měl na oblečení nalepenou zhruba čtvrtinu zahrady, svlékl jsem se ještě venku do spodního prádla a oblečení donesl rovnou do pračky. Fotit pozemek půjde i za pár hodin, abych si vylepšil den, rozhodli jsme se vyrazit do nedaleké restaurace na výbornou domácí limonádu. Odbahnil jsem zabahněné části těla, odskočil si zapnout na fileserveru vybalování jednoho zvláště vypečeného archivu a šel se oblékat. V tom jsem zaslechl, že Lada v předsíni provedla pád srovnatelný s mým zahradním, jen za křiku: "Proč je tu, #@%$@$%, všude voda?"

Odpověď na otázku jsem zjistil za pár sekund. Mé pracovní kraťasy, na něž dětská ručka bangladéšského náctiletého krejčího vyšila velikost 7XL (v jiné se nedělají, stačilo by mi o šest iks méně), obsahují v pase tkaničku, kterou se upravují na patřičnou velikost. Plastový konec tkaničky, bránící jejímu třepení, se zachytil mezi dveře pračky a jejich těsnění. Jak se buben otáčel, vymotala se z kraťasů celá zhruba metr a půl dlouhá tkanička, vytvořila se z ní koule o rozměrech golfového míčku a pračku si otevřela. Ještě, že máme relativně malou pračku, voda dotekla sotva do chodby.

Na limonádu jsme tak vyrazili až po opravdu důkladném vytření a vysušení čtvrtiny bytu a já raději zvolil čistý hroznový mošt místo obvyklého mixu lesního ovoce. Nebudu v neděli třináctého riskovat, že se udusím jadérkem z borůvky.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. pol (14. května 2018, 15:40)
nechcem byť škodoradostný, ale pobavil som sa :)

2. Nox (14. května 2018, 16:43)
Skoda, ze te pritom nikdo nenatocil, mohl jsi to prodat Applu jako reklamu na iPhony.

3. Tornado (14. května 2018, 19:09)
Ja mel den blbec sobotu i s varovanim a nedal si rict. Slapu dolu po schodech s kolem ke vchodu. Zachiti se mi slapatko mezi ruksak a hrbet a ne a ne pustit. Nakonec povolilo a rikam si: dnes bude den blbec. To je znameni ze nemam jit na kolo. Kaslu na povery. Jedu asi kilometr od domu, blbnu skakani na obrubnik a defekt. No nic. Smatlam domu, do Tesca, koupim a vymenim prorazenou dusi a rikam si. To asi bylo ono. Uz to mam za sebou. Opet slapnu do pedalu a opet ani ne po kilometru koukam za zakrutu na parkovisti kam jedu jestli nic nejede. Nic tam neni. Zatocim a borec v malem autu stoji v protismeru na parkovisti. Zel predni brzda byla ucinejsi a 114 kilo hutne vahy letelo jako pytel brambor pres riditka. Odrena ruka, odreny bok, modrina na noze jako cela dlan, narazene zebra, vyhnuta riditka. Dokulham opet necely kilometr domu, srovnam riditka a rikam si: Do tretice vseho dobreho. Uz me bud neco zabije anebo to zvladnu a zvladl jsem dat skoro 50km. Zadny den blbec me neodradi jezdit na kole i kdyz zebra porad boli ;)

TOPlist