Technomorous

Na růžovém kole

Sdílet: Twitter - Facebook

Dnes v osm ráno jsem se měl dostavit k firemnímu lékaři na druhou dávku protižloutenkového očkování. My, kopáči krajské správy vodovodů a kanalizací, občas můžeme omylem olíznout infikovaného potkana, takže je takové očkování zcela namístě. Když jsem vystoupil na pražském Masarykově nádraží, seznal jsem, že do Pštrossovy ulice to bude lepší dojít pěšky, než N-krát přestupovat z tramvaje do tramvaje. Po pár metrech jsem ale narazil na růžvé kolo a řekl si, že to vlastně můžu dojet na něm.

Připojen k veřejné WiFi jsem si stáhl příslušnou aplikaci, provedl registraci a za pět minut už na dámském růžovém kole drandil Celetnou, Ovocným trhem a Rytířskou, přes Uhelný trh, dále Skořepkou, ulicí Na Perštýně, Spálenou, Ostrovní a Opatovickou až na cílové místo.

Zvládl jsem to za 12 minut, takže bych s pohodlně vešel do čtvrthodinového limitu jízdy zdarma, žel v oblasti probíhá čištění ulic a parkovat tam kolo nelze. Limit jsem tedy překročil a jízda mě stála 24 korun, zážitek to ale byl pěkný a aplikaci si určitě v mobilu nechám.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. AT (22. května 2018, 14:34)
Tak nějak si říkám, kudy bych asi na tom kole měl jet, když po chodníku se u nás nejezdí a po silnici je to životu nebezpoečné.

2. Logout (22. května 2018, 14:43)
[1] Na silnici se mi ještě nikdy nic nestalo, snad štěstí potrvá.

3. Jinej Honza (23. května 2018, 21:16)
Tak počítám že hodně cyklistohejterů jsou jenom internetový paka zalezlý stejně doma a nejsou tudíž reálnou hrozbou. Ale pozor ať někde nepotkáš někde Jakla nebo kterej to byl ten hradní cvok přes kritiku cyklistiky :D

TOPlist