Technomorous

Opět prodej: Acer AspireOne D255

Sdílet: Twitter - Facebook

Ačkoliv všechny kapacity mého interního prodejního oddělení teď zaměstnává největší prodej, který jsem kdy realizoval, stále si štosuju i drobné nesmysly, které buď už v mém životě významu pozbyly, nebo jej eventuálně brzy pozbudou. Aktuálně jsem na seznam zařadil i Acer AspireOne D255.

Je to sice obyčejný atomový netbook, ale na psaní ve vlaku úplně stačí. Nejlépe se na něm píše v Perlu, ostatně napsal jsem na něm komplet celý tento web i agregátor Bongusta!, ale samozřejmě to není podmínkou. Dokonce není podmínkou ani provoz Slackware Linuxu či FreeBSD, ke stroji je licence na Windows 7 Starter, povýšená na Windows 10. S 2 GB RAM a 64 GB SATA SSD nešlape zas až tak špatně - většina levných windowsových tabletů z loňského a předloňského roku nebyla o mnoho rychlejší.

Toho SSD se mi opravdu nechce zbavovat - je to mé první, mám ho skoro šest let a jestli dobře počítám, bylo už v pěti počítačích: iMac 2007, PowerMac G5, HP 2530p, Lenovo T400 a nakonec Acer. Trpím ovšem akutním nedostatkem klasických rotujících SATA disků, kterých bych se chtěl či mohl zbavit: dva půlterabajtové rotují v poli a jeden jediný zbývající jsem osadil do MacBooku 2006, aby také mohl jít do světa.

Nostalgie není na místě. Zkusím ještě nějakou utilitou zjistit opotřebení, abych si udělal představu, co vše vlastně snese takové úplně nejlevnější SSD, které šlo v roce 2012 koupit. A pak půjde i s netbookem o dům dál, když teď tak koukám do nejmenovaného libovolného e-shopu, tak za peníze, které mě tenkrát stálo se dnes dá pořídit přesně čtyřikrát větší a třikrát rychlejší model. Pokrok nezastavíš.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře


TOPlist