Technomorous

Stalo se jednoho parného jarního víkendového dne

Sdílet: Twitter - Facebook

Byla zrovna sobota a venku byl třicet a jeden stupeň k tomu. Poslední gigabajt, megabajt, kilobajt, bajt a nakonec i bit dat přetekl po mocném IP-over-FireWire propojení a PowerMac G5 změnil status z domácího počítače na sbírkový exponát. I vypnul jsem jej, vyčistil ho od prachu a odvezl do Doupěte. V místě, kde ještě před pár měsíci stály nějaké písíčkové krámy, teď stojí hliníkový krasavec, který mi 96 měsíců věrně sloužil, jen pár desítek centimetrů od svého předchůdce - dvouprocesorového PowerMacu G4.

Tentokrát to ale není jen taková nějaká krátká odstávka, po které se zase vrátím zpátky, jako se mi to už párkrát povedlo (1, 2, 3) Teď jsou už doopravdy oba disky prosty provozních dat a počítač poprvé od prosince 2009 opustil byt, v němž bydlím. Po skoro úplně přesně třinácti létech od chvíle, kdy jsem si koupil iBook G4 jsem zase stoprocentně jen obyčejný písíčkář a ne powerpísíčkář. Osmdesátá a devadesátá léta pro mě skončila 2. června 2018.

Viním pochopitelně krutý a nelogický svět, nepřátelský a nechápavý vesmír a zejména Steva Jobse. A tajně doufám, že zas někdy, možná, třeba, snad, jednou... bude líp.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. Krtek (4. června 2018, 17:19)
Letmo jsem pročet ty odkazy do minulosti a napadá mně dotaz - proč teda na iTunes a fotky nepoužíváš toho Mminiho ? Je to elegantní krasavec a ještě dneska ho neználkové okukujou s vykulenýma očima. Navíc umí frontrow což je na multimediální prezentování parádní. Než se j..at s přenosem těchhle dat na PC, nechal bych si Miniho někde po ruce a bylo by.

2. Tritol (4. června 2018, 20:01)
Ideální čas na pořízení: https://www.geekshirts.cz/motivy/tricko/come-to-the-dark-side-we-have-cookies/


TOPlist