Technomorous

Nekvalitní servis, zvyšuje megahertzy!

Sdílet: Twitter - Facebook

Zapředl jsem na nejmenované sociální síti hovor se Swarmem na téma HP EliteBook. Netušil jsem, že jeho pracovním nástrojem je už čtyři roky géjedničková osmsetčtyřicítka, tedy přesně to, co jsem si pořídil na takové to domácí gaučové výpočtování (čti: nejmodernější počítač, jaký jsem kdy vlastnil). Neměl jsem to dělat, protože jsem došel k tomu, že se nechci smířit s vrzáním pravého pantu, které se po pár týdnech od nákupu začalo projevovat a projevovalo se více a více, až vrzal každý pohyb víka displeje a někdy to vrzalo i bez pohybu.

Vzal jsem tedy notebook tam, kde jsem ho pořídil a druhý den odcházel s jiným kusem, do nějž mi jen servis přehodil mé SSD. Pant na novém kusu už nevrže (pravda, oba panty mají maličko volné krytky pantů, ještě na to mrknu, ale to jsou jen krytky, ne celý pant) a zcela záměrně jsem zamlčel vyměněné české klávesy, takže je nemusím dloubat a vracet tam španělské - mám zase původní klávesnici i s Arpádem a Řepákem.

Dostal jsem ovšem také navíc celých sto procesorovych megahertzů. Je to šlendrián, dávat zrovna mně zdarma něco výkonnějšího, ale neměli už skladem kousek s Core i5-4300U, takže mám Core i5-4310U a zatím (zdá se) žiju. Teď už jen dořešit, zda mi stačí 8 GB RAM (tj. dokoupit čtyři), či potřebuju 16 GB (a musím dokoupit 2x 8 plus prodat čtyři) a až ve Fedoře rozchodím multilib, tak to celé proženu Geekbenchem. V docku to bude důstojná náhrada stolního počítače a čekání na nevyhnutelné globální vítězství otevřených počítačů na platformě IBM Power s ní snad nějak přečkám.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. Jinej Honza (7. června 2018, 20:35)
4+8 dneska normálně funguje.


TOPlist