Technomorous

11. zpráva o stavu gamesení

Sdílet: Twitter - Facebook

Musím se přiznat, že v květnu jsem svůj herní plán nesplnil, na Palmu jsem si zahrál v jednom jediném dnu hru PocketCiv, jednoduchý pokus o port známé Civilizace, který ovšem není úplně dotažený, vývojově končí v místech, kde to teprve začíná být zajímavé a vždycky mě jen naladí k hraní skutečné Civilizace (a pak SimCity a pak Transport Tycoon a a pak Age of Empires a pak Master of Orion a pak ... tolik hodin den nemá, abych na to měl čas).

Na hraní ovšem došlo. Sice to byl měsíc velmi hektický, nicméně ranní a odpolední cesty vlakem mi nikdo nevezme, i kdybych jinak měl den naplánovaný minutu po minutě. Při jedné z těchto cest jsem docela dlouho čekal ve stanici, která má náhodou slušné pokrytí WiFi, takže jsem si postahoval asi tak půl gigabajtu her z Google Play a zbytek měsíce hrál na androidí plácačce.

Colonizer

Ze tří her, o nichž bude dnes řeč, je tato rozhodně nejakčnější. Vaším cílem je - stejně jako v běžném, každodenním životě - ovládnout celý vesmír. K tomu vám pomáhají kolonizační lodě, které občas chrlí vaše planeta a bude je chrlit i každá další planeta, již s jejich pomocí obsadíte. Svůj názor na tuto problematiku má však i N jiných civilizací, přičemž N lze v úvodu nastavit, stejně jako například velikost vesmíru atd. Hra je chytlavá, hrát bych ji mohl celé dny, kdybych ovšem s sebou táhl nekonečně dlouhý napájecí kabel.

Colonizer

Colonizer byl totiž zřejmě napsán v jednom z těch univerzálních enginů, jejichž jediným účelem je naštvat vás na více platformách. Můj více než 3000mAh akumulátor zvládá vytankovat do sucha za necelé tři hodiny, o teplotě telefonu při hraní netřeba asi ani psát.

Connection a Infinity Loop

Zbylé dvě hry mi něčím připomínají široce oblíbenou hru Flow. Pokud Poke u Flow tvrdí, že jde beztak jen o sofistikovanou metodu jak světová populace navrhuje Číňanům plošné spoje, aniž o tom ví, tak u těchto dvou her je to naprostá jistota.

Infinity Loop

V Connection propojujete body několika barevnými čárami s tím, že v některých levelech máte různě dáno, kudy která čára musí projít, kde se se mají křížit, občas některá zmizne "prokovem" pryč a jinde se vynoří. V Infinity Loop pak máte za úkol otáčet rozmístěné částí "obvodu" tak dlouho, než se uzavře - tj. buď skutečně vytvoří nějakou smyčku nebo vede od koncové plošky k jiné koncové plošce. Myslím, že obě hry klidně mohou být dovedně ukrytým crowd-sourcovaným autoroutingem, nicméně na cesty MHD jsou hlavně dobrým žroutem jinak zbytečného času.

Co bude v červnu, to zatím vůbec nevím. Bude to každopádně ještě hektičtější měsíc než květen, než přijde (doufám) odpočinkové léto. Když přišla řeč na Master of Orion, skoro bych měl chuť překompilovat si DosBox a zahrát si právě ten, ostatně někde mám originálky prvního i druhého dílu.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem člověk
Text komentáře

1. Tritol (8. června 2018, 23:03)
Colonizer je k nasírání lidí. V rozhodujícím okamžiku téměř vždy "selže" ovládání a člověk pošle lodě někam úplně nesmyslně...

Cennection je spíš hackování androidích odemykacích paternů ;-). Ale s infinity Loop na rozdíl od Colonizeru v telefomu přežilo.

2. Logout (9. června 2018, 16:04)
[1] Na mém čajomi není problém. Ťuknu planetu, vyberu typ lodě, natáhnu a letí. Co se děje tobě?

3. Triol (10. června 2018, 0:32)
Ťuknu a začne se posouvat mapa, případně chci posunout mapu a pošlou se lodě. O multiselectu ani nemluvě, ten už je prostě od začátku chaoticky navržený na to, aby při potřebě rychlé akce byl spíš na škodu.


TOPlist