Technomorous

The Old Reader

Sdílet: Twitter - Facebook

Rozhodl jsem se bojovat se svým chronickým nepoužíváním RSS/Atom pro odběr novinek. Kdysi dávno to bylo to hlavní, co jsem po každém otevření iBooku kontroloval, byla to stěžejní součást mé bakalářské diplomky a teď si ani občas pár měsíců nevšimnu, že po aktualizaci serveru neběží synchronizační daemon Tiny Tiny RSS. Co s tím?

Jako řešení jsem zvolil zrušit po vší té době Tiny Tiny RSS a dát se pod křídla The Old Reader, s nímž je spokojen například Dex. Tam budou RSS feedy pravidelně ohmatávat za mě, daemon jim poběží i když já svůj server restartuju a ještě ušetřím nějaké to místo na disku i v paměti.

Export, likvidace, registrace, import a je to. Pod Fedorou jsem si z repozitáře nainstaloval čtečku Liferea, která umí s The Old Readerem feedy synchronizovat, takže v pohodlí vlastního notebooku nemusím používat webové rozhraní. Uvidím, zda to zabere, ale když jsem si po dobrých deseti letech zase zvykl na textový editor joe a vlastně ani moc nechápal, proč jsem ho kdy přestal používat, třeba to bude s RSS/Atom feedy podobné.

Apropos, nemáte nějaké tipy, co tak odebírat? Pár desítek vlastních už mám, ale rád se nechám inspirovat.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

1. pol (28. června 2018, 23:06)
to je dobra sluzba. prihlasis a neriesis. feedy ti idu, demon bezi.

2. Kamil (30. června 2018, 12:42)
Já jsem z Google Reader přešel na InoReader. Má spousty možností, filtry, pravidla atd. Je fakt super. Dokonce jsem si začal platit profi verzi.
K dokonalosti mi chybí jedna věc - když dám zobrazit všechny nepřečtené, tak je sice zobrazuje podle jednotlivých feedů, ale neumí je zobrazit hierarchicky podle složek a pak teprve podle feedů (tzn. nejprve všechny feedy z první složky, pak všechny z druhé, třetí atd). Zobrazuje je namixované. Proto používám procházení po složkách, kdy zobrazí všechny feedy z dané složky, pak je na kliknutí označím jako přečtené a automaticky skočí na další složku.


TOPlist