Technomorous

Život s Fedorou (3): Pády

Sdílet: Twitter - Facebook

Tentokrát je to spíš stížnost: Ve Fedoře furt něco padá. Nevím, zda je to tím, že mám Xfce spin, nebo je to konstelací Saturnu s Venuší, či snad jen počasím, ale je to tak. Ve Slackware si nepamatuju za posledních pět let jediný pád aplikace, tady padá Firefox, Claws, dnfdragora, Shotwell, pan, GIMP a už mi jednou slítlo i celé Xfce.

Co s tím? Zatím nevím, za 48 hodin je toho o trochu víc, než zvládám unést. Naposledy mi takhle pravidelně havarovaly věci na Didaktiku Gama a pak ve Windows 95, od té doby se pohybuju ve světě Unixu, kde se tyhle věci nedějí. Šuplík s instalačním DVD Slackware 14.2 se sám za jemného skřípění otevírá a médium na mě mrká...


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. PK (29. června 2018, 23:30)
Padala Sakura, uz nepada. KDE spin, amd64, vsetko stabilne.

2. nula (29. června 2018, 23:44)
To spíš možná konstelací grafiky a ovladačů. S tím GNOME se to dělo taky?

3. Lukáš (30. června 2018, 10:09)
To je hodně divné, připisoval bych to něčemu, jak píše @nula. Moje zkušenost už delší dobu je stabilita. Ještě výstřel na slepo - zkoušel jste vypnout selinux?

4. Logout (30. června 2018, 12:10)
[2][3] Standardní Fedora problémy neměla, nic na ní nepadlo za celé dva měsíce a to to byla 27 upgradovaná na 28. Uvidím, bude-li to takhle pokračovat, u hardware jsem si skoro úplně jist, že je jednak standardní Intel+Intel+Intel a jednak, že mu nic není.

5. nula (1. července 2018, 11:26)
Ještě mě napadá: zlepší se to, když se změní nebo vypne téma pro Gtk+?


Naprostá většina uváděných programů používá něco ze skupiny glib/gdk/pango/gtk...

A nevím, jak je to ve Fedoře, ale možná bych zkusil změnit knihovny pro OpenGL (použít knihovny bez HW podpory, jen sw-only, pokud to jde).


TOPlist