Technomorous

HP Journal

Sdílet: Twitter - Facebook

Před třemi roky jsem četl BYTE Magazine (a jak zrovna vidím, přibylo tolik skenů, že bych mohl pokračovat), teď čtu HP Journal.

Laboratoře HP vydávaly svůj měsíčník/dvouměsíčník/občasník od září 1949 do konce roku 1998 a po jeho skončení v papírové podobě nabídly skeny v PDF volně k dispozici. Zejména počátky sice nejsou vůbec počítačové, ale polovodičové, elektronické a přístrojové, od roku 1968 se to už však výpočetní technikou jen hemží.

Dovoluji si doporučiti k pročtení i vám.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. swarm (14. července 2018, 10:37)
Díky, O BYTE s možností stáhnout do PDF jsem vůbec nevěděl. To se bude hodit na offline cesty.

Jinak HP Journal je super. To bylo ještě to tradiční HP s články od inženýrů pro inženýry. Ještě ke konci to mělo vysokou úroveň a daly se tam číst věci, jako třeba když se rozhodli udělat workstation s Windows a museli se poprat s problémy Windowsí architektury a driver modelu pro jejich vlastní 3D akcelerátor jinak používaný pod UNIXem. Mám pocit, že třeba to, jak se akcelerovalo v počítačích přehrávání MPEG videa, jsem pochopil až z nějakého článku právě v HP Journalu.

2. dex (15. července 2018, 11:35)
O.K.
Použil jsem na HP Journal stránce tvůj "Show Links" skript, snad nevadí, když ho tu zrekapituluju pro ostatní (dává se jako URL do prohlížeče):
javascript:WN7z=open('','Z6','width=400,height=200,scrollbars,resizable,menubar');DL5e=document.links;with(WN7z.document)%7Bwrite('%3Cbase%20target=_blank%3E');for(lKi=0;lKi%3CDL5e.length;lKi++)%7Bwrite(DL5e%5BlKi%5D.toString().link(DL5e%5BlKi%5D)+'%3Cbr%3E%3Cbr%3E')%7D;void(close())%7D

Ze vzniklého seznamu jsem vykopíroval do TextEditu odkazy souborů na PDF (jsou hned za anchor linky na ročníky, jednoduché).

V Texteditu jsem zadal Najít "ENTER ENTER ENTER" a Nahradit vše za "mezera -O mezera". Na začátek textu jsem připsal "-O mezera".

v terminálu jsem dal CURL mezera jabko+V.

A teď už jen koukám, jak mi v adresáři přibývají PDFka.


TOPlist