Technomorous

Klávesnice z gumáka

Sdílet: Twitter - Facebook

Klávesnice původního ZX Spectra je často vysmívána a vydávána za příklad toho, proč byly ostatní osmibity lepší. Řeknu vám ale, že psát něco v BASICu v emulátoru na tabletu s klávesnicí pouze na displeji - to je teprve peklo, o kterém se recenzentům gumáka ani nesnilo!

Denně se v metru během půlhodinky cesty do práce a následně půlhodinky cesty z práce bavím právě BASICováním v emulátoru. Začal jsem psát něco delšího, takže po takových sto-sto padesáti cestách bych to mohl mít ideálně hotové, jenže to by nesmělo to ťukání být takové peklo. Problém je obvykle v dvojhmatu Symbol Shift + něco těsně vedle něj (typicky tečka či rovnítko), Symbol Shift mačkám, ne a ne ale zmáčknout tečku, nebo naopak tlačítko s tečkou mačkám, ale Symbol Shift ne, takže je z toho malé em.

Mnoho řešení to nemá. Ve stoje, opřen o stěnu metra těžko můžu šachovat s bluetoothovou klávesnicí, takže nezbývá než trpět. Ale řeknu vám: zlatá klávesnice z gumáka.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. Jirka (13. července 2018, 10:40)
Gumák i s klávesnicí je ergonomická hvězda ...
... tedy pokud to porovnáme s českou 8bit produkcí.
Takové "karatistické" pípací IQčko. Nebo při tlaku jen mírně zkřiva na klávesu u PMD to byl nápor i pro mistra z Šaolinu (jak fyzický, tak psychický). O náhodné funkcionalitě kláves na PMI-80 nemluvě.
Myslím, že s touhle perspektivou se člověk uvolní i u té virtuální klávesnice u emulátoru :-)


TOPlist