Technomorous

Desynchronizace

Sdílet: Twitter - Facebook

Když už jsem to zmínil v komentáři ke včerejšímu článku, trochu to rozvedu: Ano, po deseti letech nejsou kontakty v mém telefonu synchronizovány někam tam ven, do bezpečí. Je to zvláštní pocit, špatně se mi s ním stovnává, takže proč vlastně?

Kdysi jsdm sypal kontakty ke Google. To to ještě byla firma známá hlavně svým vyhledávačem a mailem, Android byl v plenkách a tak se drželi de facto standardu v podobě protokolu Microsoft Exchange. Mohl jsem tak stejné kontakty a kalendář syncovat do zařízení s Windows Mobile, Macu i Palmu (poslední dva z trochou, či spíše značnou snahou, ale přeci). Měl jsem tehdy N telefonů, M PDA a Q počítačů, přičemž ani M, ani N, ani Q nikdy nebylo menší než dvě. Mít všude totéž bylo fajn.

Pak se Google na Exchange vykašlal a já se vykašlal na Google. ownCloud na vlastní doméně se správným pluginem stále vše staré zvládal a pomocí DAV i vše nové. Když jsem o dalších několik let později zjistil, že už nemám nic na starém protokolu, vyměnil jsem molochální ownCloud za malý BaikalDAV a s ním vydržel až do letošního léta.

Pak ale přišla opět další aktualizace CentOS na mém serveru a aktualizovaný Apache opět přestal zvládat HTTPS. Nic jiného na portu 443 nemám a jelikož už mám jen jeden mobil, do nějž kontakty synchronizuju, rozhodl jsem se na to vybodnout. Baikal jsem zrušil, kontakty prostě nahrál do telefonu a jako zálohu je přímo na něm vyexportoval coby VCF do DropBoxu. Zrovna teď mi to takhle stačí a je to bez budoucích opruzů po aktualizaci serveru. A až si jednoho krásného dne doopravdy pořídím obyčejný mobil, bude mi sync stejně k ničemu.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře


TOPlist