Technomorous

Datovkou jako profík

Sdílet: Twitter - Facebook

Po dvou a půl letech jsem konečně k něčemu použil datovou schránku!

V našem bytě v Lysé se po vyklizení ložnice a odstěhování zvedla plovoucí podlaha. Je to jen u příčky mezi ložnicí a dětským pokojem a spíš u vnějšího rohu místnosti, není to mnoho, ale je to tak. Podlaha dělala divné skopičiny víceméně celou dobu, co jsme tam bydleli, nicméně na reklamaci to nikdy nebylo, protože než jsem sepsal dopis a poslal ho, byla podlahová krytina zase v pohodě. Tentokrát ale divně tvarovaná už zůstala, tak jsem prohledal papíry od bytu a zjistil, že máme ještě tři dny záruku.

Potíž je, že za tři dny ani na poště nevystojíte frontu u přepážky, natož abyste poslali doporučený dopis a on někam došel. Tak jsem šel do rizika, vyhledal si datovou schránku developera a reklamaci za 18 korun českých poslal elektronicky (doporučený dopis začíná na 44 korunách!).

Odvážnému štěstí přeje, reklamaci mi přijali a začali vyřizovat, čímž se mé štěstí bohužel vyčerpalo. Přišedší technik prohlásil, že jde o poškození způsobené vylitou vodou (=zákazníkem) a pramálo ho zajímalo, že v místnosti se vodou nikdy nevytíralo a zčernalé spáry, které si jako důkaz fotil, byly od převzetí bytu zhruba uprostřed manželské postele, takže případná voda by musela nejdříve protéct dvaceticentimetrovou latexovou matrací, ochrannou podložkou, obsahem úložných zásuvek, dnem úložných zásuvek, nikde nezanechat stopy a pak by se teprve dostala k podlaze.

Datovka ale funguje!


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. Tritol (9. srpna 2018, 10:06)
Njn, Bůh ví, co v té posteli provádíte... ;-)

BTW: mám osobně prověřeno, že daně a zdravotní a sociální přehledy přes datovku taky fungují

2. Logout (9. srpna 2018, 10:08)
[1] Ty jsi ale fyzická osoba podnikající a o uvedených věcech se bavíš se státem - to musí fungovat, na to je zákon. Já jsem ale obyčejný občan a bavil jsem se se soukromou firmou - to fungovat nemusí, nikdo to nenařizuje :-)

3. Rozumbrada (9. srpna 2018, 15:45)
Nojo, "Poškození vniknutím kapaliny" je univerzální odůvodnění pro zamítnutí jakékoli reklamace.

4. Bubák (10. srpna 2018, 5:44)
Ten reklamační technik je magor. Když příčinou nemohla být vylitá voda, tak je jasné, že příčinou je sucho.
https://bydleni.idnes.cz/plovouci-podlaha-kdy-ji-reklamovat-a-proc-f1i-/dum_osobnosti.aspx?c=A081026_125225_dum_stavime_pet


TOPlist