Technomorous

12. zpráva o stavu gamesení

Sdílet: Twitter - Facebook

Dlužím vám své herní příběhy z posledních dvou měsíců. Když už se mě na to ptají i náhodní kolemjdoucí v pražských čajovnách, tak tedy budiž, zde máte další kapitolu z mého deníku, byť celkem stručnou.

Červen

V červnu jsem učinil, jak jsem říkal - nainstaloval jsem DosBox a do něj dvě hry z mých písíčkářských počátků, kdy mě hraní na písíčku ještě jakž takž bavilo: SimCity a Master of Orion. V druhé jmenované jsem svou mezihvězdnou civilizaci po večerech budoval celkem čtyřikrát, z toho třikrát neúspěšně a jednou jsem zvítězil vyhlazením zbytku vesmíru.
SimCity jsem pak hrál vysloveně rekreačně, bez katastrof a příšer. Impulsem k jeho spuštění bylo nalezení dvacet let starého zálohového CD, na němž v root folderu ležel soubor LOGOTOWN.CTY, datovaný na prosinec 1997 - tedy z doby, kdy jsem pod stromečkem našel své první, dva-osm-šestkové PC a SimCity bylo jednou z her, které nevadila grafická karta Hercules. Och, ty pravoúhlé bulváry, čoudící elektrárny a dopravní zácpy!

Červenec

Doba stěhování z Lysé do Prahy, doba dovolené a doba teoreticky nepříznivá hraní her. Prakticky ovšem byl na ZX Šumavu zavlečen mor zvaný OpenXCOM, který lze nainstalovat i na androidí tablet a tak jsem se týden pokoušel vrátit do doby, kdy jsem zkoušel hrát původní UFO: Enemy Unknown, ale jako od přírody strašpytel v tom vždycky krutě neuspěl.
Příliš se toho nezměnilo, snad jen, že tehdy jsem dostal obvykle na frak hned na první misi a rozrušen z hrozných mimozemských zvuků celou noc nespal. Teď jsem prošel hned několik měsíců, splnil vícero misí včetně terorů ve městech a hru jsem z tabletu smazal až když se objevili emzáci využívající psychické síly, protože jejich likvidace by mi zabrala příliš mnoho času, který nemám.

Čínská konzole

Při zmíněném stěhování a procházení krabic s hardwarem v zahradní boudě jsem vyštrachal svoji malou levnou čínskou kapesní konzolku v níž kupodivu stačilo pouze nabít AAA akumulátory a ona na první pokus ožila. Příště to tedy bude exotické a plné titěrných fotek nekvalitního displeje, těste se!


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

TOPlist