Technomorous

Rozličné polohy sběratelské

Sdílet: Twitter - Facebook

Čtvrteční večer, tiché Doupě. Plno hardware. Opravdu hodně plno hardware. Tak plno, že když přicházím a zjišťuju, že už je náhodou přítomen pan majitel (Dex) a dává ve dvojici kooperativně dohromady nějaká SAPI, chci to zas otočit a jít domů, protože z dnešního úklidu harampádí nic nebude. Naštěstí pro mě oba pánové zrovna končí, takže já začínám.

I přes stabilní nízkou teplotu podzemní místnosti ze mě za chvíli kape pot. Nakonec jsem probral dvě dřevěné přepravky a pět polorozpadlých papírových krabic plných disků, komponent, kabeláže a adaptérů a skončil s velkou taškou plnou věcí určených pro elektrokontejner (odhadem tak osmnáct kilo) a značně prořídlým a lépe roztříděným zbytkem. To - jak jistě uznáte - je vhodný okamžik k hlubokému filosofování: jakými sběratelskými polohami obvykle procházím?

  • Nevadí, že těch napájecích kabelů mám už 27, ještě pět a budu mít 32!
  • Všeho tohohle bordelu se zbavím a nechám si jen Spectrum. Stejně nemám na nic z toho čas!
  • Nějak rozumně to protřídím, abych měl zástupce ze všech zajímavých oblastí, duplicity půjdou pryč a bude to fungovat!
  • Když pořídím stodolu a budu se živit jen vodou, budu mít dost místa i času na všechno! Dokonce i na tuhle unixovou mašinu, která se sice skoro neliší od támhleté unixové mašiny, ale má šest příkazů jinak!

Stále se to střídá, upadá do různých mezistavů, vrací se a zase mění. Naštěstí syslící období jsou pět-deset let za mnou, teď obvykle při pořízení něčeho něco jiného zase pouštím do oběhu, ale pořád je těžší zbavovat se než dostávat, i když rozum říká opak.

Tak třeba SGI Indigo. Mám ho osm let a ještě jsem ho nedal dohromady. V Ostravě je přitom někdo, kdo určitě bude mít zájem a nenechá to osm let ležet nefunkční v regále. A já už mám modernější a tišší SGI O2, kompletně funkční a nemám už deset měsíců ani čas ho zapnout a nainstalovat na něj systém. Tak šup do kufru, na víkend se tam chystám a místo Indiga se sem vejde něco jiného...


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. Nox (10. srpna 2018, 16:51)
Tak tu tak koukam na stul, kde mi lezi 2x Treo 680, Centro a Lifedrive, a rikam si, ze to mas jeste dobry, ja uz osciluji jen mezi 2 stavy:
1. Chci kazdy model HW, co me zajimal, alespon vyzkouset
2. Nechci doma zadny nepouzivany veci, neni na ne misto

Kabelu je porad malo!!!

2. nula (11. srpna 2018, 21:11)
Tak Indigo2 přežilo cestu, startuje pěkně, myš vypadá, že už myšuje. Jen ten disk to má opravdu za sebou, takže ho čeká výměna a mě instalace IRIXu. :-)

TOPlist