Technomorous

Úterý čtvrtého je nový pátek třináctého

Sdílet: Twitter - Facebook

Špatné dny se prostě občas přihodí. Nedá se s tím nic dělat, maximálně se člověk může večer ohlédnout a té hrůze se zasmát. Jednomu pozdně letnímu úterku se budu smát ještě celkem dlouho.

Budík jsem měl už na pátou hodinu ráno a kupodivu jsem i vstal na první MiLošovo zavibrování. Prázdniny skončily a chce-li člověk zaparkovat na Praze 4 auto na některém ze zapomenutých bezplatných míst, musí prostě vylézt v době, kdy kury ještě zdaleka nepějí. A já jsem autem jet musel - kontrola bytu v Lysé, balení hardware v Doupěti, vyzvednutí Akiho hardware, nebylo toho ten den málo.

Vše šlo jako po másle asi tak čtyřicet minut. Pak jsem při zatáčení vlevo u nájezdu na Průmyslovou pocítil škubnutí ve volantu a následná jízda zvuky připomínala pohyb po D1 v jejích nejlepších letech - buch, buch, buch. Není tam tak úplně kde zastavit, takže jsem musel ujet dobrých pět set metrů k nejbližší benzínce a tam jsem při kontrole kol zjistil, že v jednom z nich mám toto:

Oboustranný, jemně orezlý křížový šroubovák, street edition

Ano, to je takový ten zhruba 12-15 cm dlouhý oboustranný šroubovák, který se jednou stranou nasadí do madla a druhou používá. Teď byly však obě strany a vše mezitím tak šikovně zaklesnuté v levé zadní pneumatice, že ji propíchly napříč nikoliv skrz prostor naplněný vzduchem, ale skrz vzorek. V čistě vypraných a vyžehlených kalhotách a košili jsem tak začal zjišťovat, kde mám vlastně v autě hever a jak se vyndavá rezerva. Za 30 minut jsem odjížděl nepříliš zapatlán do práce. Místa zdarma samozřejmě byla plná a já celý den platil.

Když jsem se popral s pracovním a popracovním dnem, stavil jsem se v pneuservisu, kvůli vyproštění toho krásného rezavého suvenýru z mé drahocenné syntetické pryže. Pán po chvíli snahy uspěl a ověřil, že postižená pneumatika nikde neuchází, nicméně doporučil ji maximálně dočasně uložit jako rezervu - v místě propíchnutí jde totiž prakticky celý dezén odchlípnout a pravděpodobně by se při používání rychle utrhl. Rok a půl stará pneumatika - čistá radost.

Naštěstí nemám jako rezervu žádné nedomrlé žluté či červené polokolo, ale přesně totéž, na čem normálně jezdím. Do přezouvání na zimní tak budu jezdit na tom, které dosud dělalo rezervu, to potenciálně defektní jsem po hodině snahy nacpal zpět na rezervní místo a někdy na podzim prostě investuju do nové rezervy. Pokud by se mi snad podařilo pořídit úplně stejnou pneumatiku, spáruju ji na jaře s tou původně rezervní a její protikus na nápravě půjde rezervovat - sice není rozdíl mezi hloubkou nového a osmnáctiměsíčního vzorku na levé a pravé straně ani milimetr, ale vysvětlujte to aktivnímu uniformovanému člověku.

Takovéhle dny prosím neopakovat příliš často!


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. Aki (6. září 2018, 8:56)
Vždycky, když se dívám na autobazarové stránky a myslím si, že by se mi vlastní auto fakt hodilo si pak po přečtení tohoto říkám, že je vlastně dobře, že podobné starosti nemám a musím řešit v kolik mi co jede a jaké to má zpoždění nebo se rozčilovat, proč to nepřijelo vůbec.

2. Schotek (6. září 2018, 21:38)
Úterý 4.9. se opravdu nepovedlo. 11:30 přetržen kabel kabelovky ke třem domům. Naštvaní obyvatelé proklínali bagristu. Udělali jsme provizorní opravu a řešili další věci. 16:40 přetžen hlavní trasový kabel do jedné čtvrti města a naštvaných 450 internetistů a přes 1000 domácností bez kabelovky. Navíc kabel nešel spojit, protože byl za silnicí vytržen z kabelové spojky po dávné opravě a spojka byla pod betonem. Rubání betonu do půlnoci a ráno oprava. Ale třeba bude za 9 měsíců větší porodnost :-)


TOPlist