Technomorous

Běžný, standardní, normální KapliCon

Sdílet: Twitter - Facebook

Vloni byl po pětileté pauze KapliCon opět v Kaplici. Předtím byl jednou na naší rodinné chalupě v Blatě, třikrát v Sinclair Klubu Plzeň a jednou u Dexe v Doupěti. Ten první obnovený byl v mnohém výjimečný - Kaplice se za ty roky hodně změnila (k lepšímu), takže jsme v podstatě objevovali nové město; sešlo se nás tak málo, že jsme utvořili homogenní skupinu a za víkend toho celkem hodně udělali; a zejména - přijel jsem, vybalil hardware a ten celý víkend fungoval. To se mi nikdy předtím nestalo.

Bylo mi jasné, že tohle se nebude nikdy opakovat. Město se nemůže za rok změnit tolik, abychom si mohli zopakovat loňská překvapení. Lidí bude více, budou mezi sebou různě pobíhat, navzájem se vytrhovat, povídat si a zase to bude víc víkendový poplk a míň počítačová akce á la 2001. Nečekal jsem ale, že dorazí i hardwarové trable, které si pamatuju snad z každého conu, na který jsem kdy jel.

Předně jsem pozapomněl, že moje LG LCD nemá kompozitní videovstup. Má VGA, DVI, HDMI, SCART, S-VIDEO a komponentní video, ale ten jeden cinch navíc už tam dát prostě nemohli. Vždycky jsem ve SCARTu měl zapíchnutou redukci, nicméně teď už je dva roky v naší velké televizi v obýváku a do ní DVD přehrávač. Neměl jsem tedy kam připojit ZX Spectrum+ a celá moje osmibitová sestava se tím rozpadla. Dlouho jsem přemýšlel, co s tím, pak jsem vytáhl z místní tiskárny jeden list formátu A3, přelepil jím obrazovku a promítl si na ni obraz pomocí kapesního projektoru, který jsem vzal jako zálohu pro případ selhání lampy ve velkém.

A pak jsem zjistil, že cestu nepřežil zdroj. Nejdříve to vypadalo na ukroucený konec kabelu přímo u lepené čínské cihly, po jejím rozlousknutí se ale ukázalo, že to je v provizorně bastleném rozdvojení šňůry na dva samostatné napájecí jack-konektory. Asi jsme to tenkrát na nějaké akci jen narychlo zakroutili a zakápli cínem a ono to vydrželo patnáct let a upadlo až letos. Naštěstí schopných hardwaristů bylo na místě hned několik, takže jsem si nakonec Speccy zapnul a všechny přivezené CF karty prošel a popsal.

Ale KapliCon tím definitivně můžu zařadit na seznam běžných, standardních, normálních a ničím se neodlišujících akcí - jakékoliv kouzlo a magie je pryč.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře


TOPlist