Technomorous

ZXM

Sdílet: Twitter - Facebook

V červenci jsem na ZX Šumavě ukecal Nobyho, aby mi dal na starost zrušený web ZX Magazínu. V ukecávání jsem machr, neměl šanci. To se nechci nějak chlubit, ani tím Nobyho černit, ale ukecal jsem svoji ženu, aby si mě vzala, takže nějaký ZX Magazín nemohl být problém.

Legraci stranou, zas až tak jednoduché to nebylo, mluvili jsme o tom dlouze, interiéry, exteriéry, přemlouvání, plánování. Součástí plánu bylo pořízení (kupodivu) volné domény ZXM.cz a pokud možno rychlé zkompletování archivu ZX Magazínu, Proxima magazine a X-Magazínu a jeho vystavení na této doméně. Během KapliConu se podařilo dokončit druhý ze tří uvedených časopisů - nařezat a do PDF vyexportovat Nobym naskenovaná a dosud nikde nevystavená čísla Proxima magazine 1/96 a 2/96.

Zazněla při tom otázka, zda tam vlastně vůbec někdo chodí. Inu, jde o prakticky kompletně neznámou doménu, na které se takřka nic neděje, a přesto není počet přístupů nulový - to je celkem slušný začátek. Ve statistikách web serveru vidím za poslední měsíc návštěvnost cca na dvojnásobku mého starého blogu, srovnatelnou s Dexovým blogem a poloviční než má Akio Tenshi. Je tedy kam růst a prvním krokem bude, že do ByteFestu dodělám X-Magazín.

Na ByteFestu se domluvíme, co dál a to by v tom byl čert, aby z ZXM.cz nebyl do roka a do dne nejnavštěvovanější spectristický web, který hostuju.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. Martin D. (11. září 2018, 22:28)
A co FIFO?

2. Aki (12. září 2018, 7:50)
Ve starých časopisech cíleně nelistuji, většinou jen tehdy, když hledám něco konkrétního a nikde jinde se to nevyskytuje, což se stává velmi zřídka. Nicméně takováto sbírka starých tiskovin jistě může být jistě někomu prospěšná. Mě osobně spíše mrzí neoficiální konec časopisu Spectrum, který vydával zeroteam, s aktuálními informacemi ze scény Spectra. Existuje několik periodik v anglickém jazyce, bohužel zaměřující se především na hry. Ne, že by hry nebyly největším podílem nového softwaru pro Spectrum, ale přece jenom já osobně preferuji vyvážené rozdělení informací i na hardware a užitkový software. Je tu ještě SUC magazín, primárně v němčině, který zahrnuje více méně vše, ale ten není zdarma. Kdyby se někdo rozhodl vydat nové číslo tištěného ZXM nebo Spectrum, byl by to pro tuzemskou komunitu přínos. Problém jsou ale články, které musí někdo napsat a jeden či dva lidé jsou na to málo.

3. Logout (12. září 2018, 9:02)
[2] Konec-nekonec pokračování-nepokračování Ellvisova časopisu Spectrum Today mě taky mrzí, našlápnuto měli skvěle a hlavně to nebyl žádný přiblblý retrogaming časopis, ale fakt spectristický pro spectristy. Takový tu fakt hodně chybí.

4. dex (12. září 2018, 9:45)
1) - na FIFO má práva někdo jiný a veřejné sdělování by se muselo dohodnout s Paučem, Albertem a Lukáčem.
90 let stará kreslená myš nám vládne.

5. Noby (12. září 2018, 11:37)
Fifo je zde: http://www.zxcasopisy.szm.com
nebo zde: https://z00m.speccy.cz/?file=docs/fifo

6. ellvis (14. září 2018, 16:33)
Spectrum Today nie je uplne mrtve, prerabam koncept a znova sa to objavi. Len to este chvilu potrva, mam toho momentalne celkom dost s vacsou prioritou.

TOPlist