Technomorous

Čtenářský deník: Total Recall

Sdílet: Twitter - Facebook
 Název: Total Recall - My unbelieavably true life story
 Autor: Arnold Schwarzenegger, Peter Petre
 Rok: 2012
 Počet stran: 710

Čtení knih je známkou civilizovaného člověka. Ne louskání písmenek v článcích na konspiračních serverech, ale čtení skutečné literatury. Minimálně kniha týdně pak by měla být znakem kultivovaného městského intelektuála, kterým jsem kdysi býval, než jsem se na tři roky odstěhoval do vidlákova. Teď čtu bohužel mnohem méně, protože na to není čas, ale když už přečtu něco zajímavého, rozhodl jsem se, že se o to s vámi podělím.

Byla doba, kdy bych takovouhle knížku přečetl za dva dny. Poslední díl Harryho Pottera jsem měl za jednu noc hotový, ale to jsem byl o deset let mladší, ta knížka byla česky a více času jsem tenkrát neměl - musel jsem ji za jednu noc přečíst, jinak bych ji hned tak nedočetl.

S životopisem božského Arnieho se to má jinak. Pořídil jsem si jej víceméně náhodně v Levných knihách, sháněl jsem něco na dovolenou do Chorvatska a poslední, již lehce umolousaný kus na mě s jistou slevou vykoukl z regálu. Neváhal jsem a nelituji. Nevím, jak moc textu napsal přímo Arnold a kolik toho má na svědomí jeho spoluautor Peter Petre, ale čte se to skvěle a hlavně to pro člověka, který není Schwarzeneggerovým skalním fanouškem přináší mnoho nového. Až tady jsem zjistil, že Arnold cíleně od dětství chtěl odejít do USA a kulturistika pro něj byla v podstatě jen prostředkem, byť prostředkem, který ho bavil a chtěl v něm být nejlepší (a také byl). Že Arnold byl díky podnikatelskému talentu milionářem už předtím, než si zahrál první velkou roli (Barbar Conan), takže na ni mohl v klidu čekat a odmítat (s výjimkou několika záměrných výjimek) nabízené štěky a vedlejší role. Chtěl být hercem hlavních rolí a nic jiného ho nezajímalo. Že Arnold v 90. letech prodělal poměrně zásadní operaci srdce (výměna chlopně, na dva pokusy). Že ... no je toho hodně.

Knížku můžu s klidným svědomím doporučit, nevím jen jak je na tom český překlad, četl jsem to jen anglicky.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

TOPlist