Technomorous

Klidně to vypněte!

Sdílet: Twitter - Facebook

Strávil jsem zálohováním MujWeb.cz dobrou polovinu svátečního odpoledne a za sebe můžu klidně prohlásit, že majitel může server vypnout. Nic víc zajímavého už tam není.

Nakonec je to 41 webů, dohromady 181 megabajtů dat - jen si představte, jak dlouho to tenkrát přes 33.6 modemy webmasteři nahrávali!

Kdybych stáhl o jeden jediný web více, asi bych odhalil tajemství života, vesmíru a tak vůbec, takhle jsem ale došel k jinému poznání: já vlastně nezálohuju historický mujweb.cz, kde jsem kdysi na konci minulého století experimentoval s HTML i já. Celé mujweb.cz/www/ je už dávno v nenávratnu a na této doméně se nachází obsah bývalého freehostingu volny.cz. Nu což, je to také historie, dokonce možná i stejně stará. Ale je to poučení, že na webu není nic navždy - zálohovat, zálohovat, zálohovat.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem člověk
Text komentáře

1. berk (29. září 2018, 10:48)
Ty weby jsou opravdu hezké - v duchu 90. let. Občas je tam i zajímavý obsah jako třeba návod na Taper nebo na programování v PC Fandu.

Existuje nějaká alternativa kam by se to dalo přesunout? Jsou to jen statické stránky, takže nic náročného není asi potřeba. Sweb bohužel přidává na stránky ošklivou reklamu a tak je pro stránky založené na frames nepoužitelný :-(

2. Radek Hrabůvka (1. října 2018, 17:56)
Tak to vypnuli, ještě před pár hodinami to ještě běželo.

3. Logout (1. října 2018, 22:52)
[2] Přesně tak. V 16:15 jsem dostahoval 84. web a 85. už se stahovat nezačal. Tvůj ale mám, buď bez obav :-)

4. Radek Hrabůvka (3. října 2018, 20:07)
Svůj a web (bývalého?) CB klubu Oscar Victor mám taky. Pro úplnost, weby sice neběží, ale obsah je dostupný přes FTP, ovšem heslo se shodné s heslem k e-mailu na volny.cz.

5. Radek Hrabůvka (14. října 2018, 20:56)
FTP přístup pořád funkční, upload i download, před chvíli vyzkoušeno.

TOPlist