Technomorous

Zpět u vesla

Sdílet: Twitter - Facebook

Tedy vlastně u pádla.

Nový měsíc začal, datový balík byl obnoven a já po pěti dnech nepřetržitého používání opět přendal SIMku do celodotykového pádla od Xiaomi. Byl to zajímavý skorotýden, mimo jiné si odnáším tyto poznatky:

  • Telefon se vypíná a zapíná přesně sekundu a půl. Pak chvilku chytá síť a poté už se dá telefonovat. Celodotykový martphone tou dobou začíná kreslit logo výrobce a hledá, co by nabootoval.
  • Na SIMce je telefonní seznam, v němž existují u každé položky pouze dva údaje: jméno a číslo. Jméno je navíc pekelně krátké a nesnáší diakritiku.
  • Neexistuje paměť na SMS. Deset se jich vejde na SIMku a pak je třeba mazat.
  • Osmnáct let starý akumulátor vydrží po jednom obnovovacím cyklu tři dny na jedno nabití. A to má kapacitu 500 mAH a já za ty tři dny protelefonuju zhruba dvě hodiny času. Celodotykový smartphone má zhruba šestkrát větší kapacitu baterie a funguje po jejím nabití od rána do večera, pak je vybitý.
  • Telefon je krásně malý a je příjemné (a zejména pak vůbec možné) ho nosit v kapse od kalhot.

Ano, tohle všechno jsem samozřejmě před osmnácti lety věděl. Od té doby se to ale v mainstreamu pěkně změnilo a je to pro mě takovým zdrojem frustrace, že se na změně už aktivně pracuje. Těchto pět dnů mi otevřelo oči.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

1. dex (3. října 2018, 14:45)
Jdeš do Samsung S-5611?

2. Nox (3. října 2018, 16:59)
(1) Nebyl by v tom pripade uz lepsi Samsung S5610? Do nej se dala flashnout jednim sikovnym ceskym clovickem upravena a vymazlena ROM.

3. dex (3. října 2018, 17:20)
Byl.

4. Krtek (3. října 2018, 20:52)
Krásnej (?) důkaz toho, čeho jsme se salámovou metodou postupně vzdali, hlavně ta výdrž baterky (podle mně mobilní technoligie a internet lidstvo zdegenerovaly). Ze samozřejmosti týden je dneska "samozřejmost" den, u někoho jenom den, kdy je světlo, do tmy už nevydrží :-( Naštěstí oba moje iPhony používam tak že i 3GS dáva ještě v klidu 4-5 dní.
Co nepochopim, jsou v dnešní době "hodinky" co vydrží na jednu baterku míň než půl roku. Nabíjet je každý den, to snad už radši natahovací.

5. Martin D. (4. října 2018, 10:07)
Ahoj, pár těch Samsungů tu mám. Je možné odkaz na tu Rómku? Děkuji.

6. Nox (4. října 2018, 15:43)
(5)Snad tu funguji odkazy:
https://ulozto.sk/!ryjSHBn6bQmu/s5610-fw-cz-zip
Jinak mam ulozenou i Slovenskou verzi a hlavne navod, pokud ho potrebujes a das nejak kontakt. A upozornuji, ze jednou za par tydnu je treba dat restart telefonu, jinak pri volani nejde zvuk druhe strane.

7. Martin D. (5. října 2018, 5:35)
Návod bude určitě přivítán na martensph(at)me.com. Děkuji.

8. Nox (5. října 2018, 14:44)
(7) Navod odeslan.


TOPlist