Technomorous

Další úklidový večer v Doupěti

Sdílet: Twitter - Facebook

Ani se nechce věřit, že to je už přes dva měsíce, co jsem konstatoval, že je třeba s úklidem zase trochu pohnout a šest týdnů od chvíle, kdy jsem instaloval AIX. Letí to.

Tentokrát jsem se tam ovšem nevydal kvůli neukojené vnitřní touze mít ve věcech pořádek, ale proto, že Dex mezitím provedl masivní úklid dobré poloviny svého hardware, takže najednou můj bordel vypadal ještě bordelněji, než předtím. Byl jsem tam dobré tři hodiny, během kterých jsem zlikvidoval několik krabic nastěhovaného netříděného hardwarového bordelu, něco roztřídil a ze zbytku udělal jednu, kterou budu v následujících měsících také likvidovat třídit.

Uklidil jsem ale zejména část stolové plochy, kterou víceméně trvale okupuju, takže už to není navršená hromada různých kabelů, komponent a dalšího marastu, ale stůl s monitorem, kabely, reproduktory a dočasně i několika pouzdry na optická média. Jinak prázdno - výborně se na tom zkouší různé počítače.

Tak výborně, že jsem za večer stihl dát dohromady PowerMac G4 QuickSilver určený k prodeji, otestovat Playstation, která také brzy půjde do světa, prověřit svůj starý grafitový PowerMac G4 a ještě svoje i Dexovo SGI O2.

Plány na prořezání zbytečně košaté sbírky a její zahuštění konkrétními směry se tak rýsují čím dál tím jasněji.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem člověk
Text komentáře

1. pol (5. října 2018, 23:15)
Čítal som veľa postov o doupěti, zaujímala by ma nejaká fotodokumentácia, ako to tam vyzerá. Nie len fotka regálu s logoutovým bordelom. Predsalen je to ďaleko pre obyčajných smrteľníkov sa tam ísť pozrieť. A aj prístup bude len na heslo.

ale kua pisat to s diakritikou, to bol zahul :)

2. Logout (6. října 2018, 9:13)
[1] Nepřijde mi jako dobrý nápad fotit to jako celek a někde ukazovat, co vše tam je. Dex tam má věci v hodnotě zánovního letadla a dělat pozvánku po nečekanou návštěvu někoho, komu by se tam něco líbilo a vzal to jako samoobsluhu, se mi nechce.

3. dex (6. října 2018, 12:22)
Již jednou byly dveře Doupěte vypáčeny, dva zámky zničeny, a jen šťastnou náhodou jsem nebyl okraden přímo já, ale někdo jiný. Ty hodiny strávené pak s policajty už nechci opakovat.
Takže se Logoutovi nedivte.

4. Nox (6. října 2018, 13:19)
Ja se ani nedivim, jen si nedovedu predstavit ty veci v hodnote "zanovniho letadla". Vetsinou se tu pise v souvislosti s doupetem o starem HW, ktery ma cenu par korun na aukru.

5. dex (7. října 2018, 9:41)
A na Bytefest pol nejede?

6. r443 (7. října 2018, 11:17)
Ten AIX na IBM IntelliStation by mě zajímal, nechceš o tom pak napsat nějaký článek? O instalaci, konfiguraci, dojmech z používání.. Nevím, proč jsem měl do nedávna zafixováno, že tyhle pracovní stanice jsou otázkou 90. let a že IBM Power a AIX je už hodně dlouho pouze záležitostí serverů.

Docela bych to chtěl vidět. Stále používá AIX 7.1 to historické CDE? A existují pro to vůbec nějaké novější desktopové aplikace, mimo těch specializovaných CAD/CAM programů?

7. Logout (9. října 2018, 23:34)
[6] Tak daleko ještě nejsem. Instalace hotova, teď se musí uklidit hardware v Doupěti a pak lze pokračovat se softwarovým blbnutím. Jinak nainstaloval jsem 5.3L a to má stále staré dobré GUI. Jak je na tom nový systém nevím, nainstalovat mi nešel.


TOPlist