Technomorous

První mechanická

Sdílet: Twitter - Facebook

Před již docela dlouhou dobou mi Dex někde sehnal starou mechanickou klávesnici Ortek MKB-84 FX. Je to zařízení z počátku 90. let, vybavené no-name klony ALPS tlačítek, přepínačem XT/AT a klasickým písíčkovým DIN pětikolíkem.

Ortek MKB-84 FX

Po zhruba hodinové koupeli a jemném drbání starým zubním ultrasoft kartáčkem začala vypadat celkem k světu, jen některé části zůstávají kvůli fotooxidaci mírně žluté - konkrétně všechny s českými popiskami vypadají prostě hůř. Neřekl bych ani, že jsou z jiného materiálu, ale jen byly po natištění modrých znaků byly přelakovány něčím, co žloutne.

Není to sice žádný svatý grál mechanických maniaků, spíše takový lowend, ale vzhem k tomu kam klávesnicový mainstream za posních třicet let došel, je to i na dnešek klávesnice obstojná. A navíc tříčtvrteční, takže až ji přes redukci na PS/2 připojím k SGI O2, vejde se mi na stůl vedle mé běžné. A to se cení dvojnásob.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. melsoft (11. října 2018, 22:49)
Poznávám tě, Jasná... (https://www.youtube.com/watch?v=Ca-UqdFFVFo)

No krásně jsi ji vycídil. Ležela u mně ve skříni možná dobrých 20 let. Pochází od miniaturního PC s procesorem 286, který byl tak malý, že měl externí zdroj jako notebook.

TOPlist