Technomorous

Palmový háj

Sdílet: Twitter - Facebook

Nad Palm PDA se nejlépe rozjímá, když člověk má ta Palm PDA pěkně po ruce v hardwarové formě a ne jen nějakou (byť dobrou) emulaci. Proto jsem se odhodlal k odvážnému kroku, během jednoho večera vybalil ze skříně krabici s těmito kapesními zázraky, pokusil se je nabít a zrevidovat jejich stav.

Rovnou vám můžu říct, že Li-Ion a Li-Pol baterie jsou pěkný mor, zlaté NiMH mikrotužkovky! Palm m505 a m515 hned po připojení k USB kabelu začaly boulit záda, takže jsem je musel rozebrat a akumulátory, které vypadaly jako čerstvě z mikrovlnky vytažený pytlík popcornu, v bezpečnostním ocelovém hrnku odnést do nejbližšího elektrokontejneru. Tungsteny a Visory zatím nejeví známky změny tvaru, nicméně kapacity akumulátorů už za mnoho nestojí. Poznámky k jednotlivým strojům dávám tak, jak jsem si je napsal:

 Palm IIIe (+cover -stylus)
 Palm m105 (+Kodak Palmpix +case -stylus)
 Palm V (+case +GPS Magellan +stylus)
 Palm V (+cover -stylus)
 Palm V (+modem +stylus)
 Palm m505 (+cover -baterie -stylus)
 Palm m515 (+stylus -baterie)
 Palm m515 (+cover +stylus)
 Palm Zire Z21 (-stylus)
 Palm Tungsten T (+cover +klávesnice +stylus)
 Palm Tungsten T3 (+cover +stylus)
 Palm Tungsten T3 (-stylus)
 Palm T|X (+stylus)
 Palm Centro (+stylus)
 Palm Centro (+stylus +box)
 Handspring Visor Pro (+GPS Magellan +stylus +box)
 Handspring Visor Edge (+springboard +CF shield +cover +stylus +box)
 

Co moje sbírka potřebuje v budoucnu je, myslím, zcela evidentní:

  • Více trojkových a předtrojkových modelů, jsou totiž na tužkovky.
  • Více (respektive vůbec nějaké) Treo - od Handspringu, od PalmOne, je to jedno.
  • Nějaké to Sony Clié.

Hej, anonymní dárci a sponzoři, máte moji novou adresu?


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

1. Pavel Bureš (10. října 2018, 11:09)
Měl bych tu dvě Trea od Handspringu s GSM, tuším 90 a 270, pak mám jedno T650 navíc, pak rudou T680, tu bych si ale nejspíš asi nechal, až se vykašlu na cloud, tak ať mám z čeho volat. Nox má o mojí sbírce minimálně stejný přehled jako já, tak se ho kdyžtak na Bytefestu poptejte. Zatím nejsem úplně rozhodnutý se toho zbavovat, každé z uvedených zařízení má totiž něco do sebe, ale zase těch krabic se starožitnostmi už mám nějak moc...

2. Nox (10. října 2018, 17:04)
Hezka sbirka. Vidim, ze s tou svoji mam co dohanet.

3. Max0660 (10. října 2018, 22:40)
Taky se u mě něco najde klony od Ibm, ted to ale nedam jsou na půdě a s mojí zlámanou rukou tam teď po staflich nechci lezt. Nejaka smena by se hodila.

4. Nox (11. října 2018, 16:57)
(3) To myslis IBM Workpady? To byly asi nejkrasnejsi palmy, bohuzel v CR jich bylo minimum, prakticky nesehnatelne do sbirky.

5. Logout (11. října 2018, 17:04)
[4] Nemyslím, že jich tu bylo méně než jinde, kde byl třeba nějaký handheld a bylo to postavené na Lotus/IBM řešení, tam IBM cpalo WorkPad. Jenže to byl firemní hardware a šel po konci životnosti a odpisech do šrotu - pokud vím, koncákům se to nikdy neprodávalo.

6. Nox (11. října 2018, 18:08)
[5] No ja nazivo videl jediny, v nejakem prazskem bazaru, kdezto jinych palmu jsem videl podstatne vic. Ale nepohybuji se v korporatni sfere. Rad bych jeden levne odlovil do sbirky, ale podle toho co rikas ty je to temer nemozne. za takove zachazeni (srotovani) bych nechaval rezat prsty.

TOPlist