Technomorous

Zápisky z Bytefestu 2018

Sdílet: Twitter - Facebook

Bytefest, to je hlavně sobota. Sobota je totiž již tradičně nejplnější, nejhektičtější a nejzajímavější, takže sotva stíháte obsáhnout vše, co se děje. Zejména pokud jdete v pátek spát až v sobotu ve čtyři ráno, jako já.

Sotva jsem posnídal a pozapínal techniku, přišly návštěvy. První mi přinesla SCSI disk a ZIP média, která se vzhledem k tomu, jak začínám mít na stole namixovanou techniku (PC, SGI O2, MacMini G4), již brzy zase stanou často používaným médiem. V družném hovoru nad Palmy (přesněji: nad Visory a Sony Clié) jsme časem poskočili až k návštěvě druhé, která můj konvolut hardware rozšířila o Compaq Contura 3/25, notebook s procesorem i386, tedy to nejzákladnější minimum, na němž lze spustit Linux. Sice písíčka nesbírám, notebooky také ne, ale co jsem si přečetl Rebel Code, tak prostě nějakou tři-osm-šestku chci. Počítač je v pěkně zachovalém stavu, i když bude asi chtít vyměnit záložní CMOS baterii, protože v následujících 24 hodinách několikrát trochu zmateně při zapnutí sám od sebe vypnul interní LCD a divil se, že na VGA výstupu není nic připojené. Naštěstí tady je už lithiový článek a ne klasický soudek, který se po třiceti letech rád roztéká po desce. Počítač jsem vyzkoušel a prozatím odložil.

Povídalo se dál, prokecali jsme čas do oběda i od oběda do soumraku a když se všichni jednodenní návštěvníci rozprchli ke svým domovům, sklidil jsem Quadru (do příště si buď nacvičím konfiguraci routeru nebo si pořídím nějaký, k jeho obsluze netřeba doktorát z jaderné fyziky) a začal se věnovat instalaci pravěkého Linuxu. Po výměně CompactFlash karty zpět za původní 200MB pevný disk a několika pokusech s Softlanding Linux System jsem došel až k Slackware 1.1.2. Řeknu vám, je krása vidět, že ta distribuce drží směr už od roku 1993 i přes to, jak se svět okolo mění. Když se to dělá pořádně hned od začátku, netřeba na tom nic měnit, toť Technomorousův závěr.

Spát jsem šel opět těsně před kuropěním.

PS: Pro své zahraniční přátele jsem dělal průběžnou fotodokumentaci a zveřejňoval na síti pnut. Tak jestli jste se také nedostali (ačkoliv k tomu máte objektivně méně důvodů než lidé z Kalifornie či Nizozemí).


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře


TOPlist