Technomorous

Světu chybí normální mobil

Sdílet: Twitter - Facebook

Svět se zbláznil. To jsou pořád samé dotykové placky s tím či oním pseudochytrým pseudosystémem, které mají milion a jednu zcela zbytečných pseudofunkcí, ale všichni už zapomněli, že normální mobil je k telefonování a je fajn, když ho lze strčit do kapsy.

Normální mobil umí telefonovat, SMSkovat a vydrží nabitý alespoň týden. Vše ostatní je příjemný bonus, který ale nesmí být na úkor uvedeného, protože pak to není bonus, ale blbost. Svět potřebuje méně dotykových placek s tím či oním pseudochytrým pseudosystémem a více normálních mobilů.

Budu ještě konkrétnější: svět potřebuje, aby někdo vzal Siemens M65, nacpal do něj LTE či alespoň 3G a vyměnil proprietární konektor za microUSB. Já to tedy potřebuju určitě a co je mi vlastně po zbytku světa?


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. SuperMyš (3. listopadu 2018, 16:06)
Moje slova. Čím jen budu mobilovat až zdechne můj současný Samsung S5610?

2. nula (3. listopadu 2018, 18:22)
Myslím, že by něco takového stačilo více lidem. Mi by asi nechybělo ani to LTE a co tak pozoruji kolem sebe, tak je takových docela dost.

Loni jsme třeba řešili upgrade Siemens A55 u rodičů. Vyměnil se ošoupaný kryt za úplně nový a bylo. A takovou radost z vánočního dárku jsem už dlouhou neviděl...

3. Logout (3. listopadu 2018, 19:16)
[2] Nejde o to, že bych se neobešel, jde mi o to mít všude signál. Klidně jen pro volání (VoLTE). Klasické GSM tu asi nebude navždy...

4. r443 (4. listopadu 2018, 10:26)
K tomuhle se připojuji. Chybí mi telefony s monochromatickým displejem, který je dobře čitelný na denním světle i bez podsvícení a u kterého není potřeba mačkat žádné tlačítko pro to, aby zobrazil čas, datum a případné nepřijaté hovory a nepřečtené SMSky. Chtěl bych, aby takový telefon byl odolný, ale zároveň malý, ne jako ty přerostlé zrůdy od Caterpillaru (CAT B30). Jako ideál bych pro sebe viděl tělo Siemens ME45 s microUSB, dual SIM a Bluetooth (kvůli HF v autě).

5. melsoft (4. listopadu 2018, 18:38)
Asi skončím u něčeho takového:

https://hiconsumption.com/2018/10/makerphone-diy-mobile-phone-kit/

6. Ronoath (5. listopadu 2018, 9:11)
Já bych si představoval s výše uvedenými parametry Ericsson T39m. Displej se stupni šedi mi stačí a kryt tlačítek je věc, která byla nesmírně praktická. Ještě posuvník na rychlé přepnutí zvonění na vibrace, jako to má Treo680, a jsem spokojen.

7. ZX Cygnus (6. listopadu 2018, 16:03)
https://www.alza.cz//evolveo-strongphone-x3-d4124904.htm

Už to nějaký pátek používám.

+ telefonuje to
+ po pár dnech (skoro týdnu?) používání ubude jedna čárka nabití ze tří, tak to nechám nabít
+ pád ze stolu opravdu není důvod k obavám, nevadí-li hlasitá rána, nebo, že se kvůli tomu rozhlíží cestující v busu
+ několikrát zmoknul a stále ok, důvod ponořit jsem to zatím neměl
+ narozdíl od iPhone stojí i na nejmenší hraně

- kamera je fakt nahovno, v podstatě není
- nejde z toho zálohovat telefonní seznam... to je asi jediná věc, co mi fakt vadí
- kabel sluchátek z toho čouhá víc než je zdrávo
- nefunguje T9

Jak kdosi psal na Alze - se selfi tyčkou se dá použít i jako kladivo. Sešly se tam zajímavé postřehy.

Připojení k internetu, přehrávání čehokoli... jsem nezkoušel, nezajímá mě to, mám jiné praktičtější přístroje pro ty účely. Prý to umí fungovat jako hotspot... jaké všechny sítě nevím.

Je to industriálně hnusný, je to obyčejný, těžký krám a proto se mi to líbí. Povrchovou úpravu to v podstatě nemá (matný černý plast), takže se nepoškrábe, ale získává patinu :-)

Vidím to tak, že kdyby se na to výrobce nevykašlal a dejme tomu vydal nějaký update firmwaru, tak by 1/2 problémů mohl vyřešit a další 1/2 třeba v nové revizi. Mohla by z toho být skutečně hodně zajímavá alternativa přechytralým plackám.


TOPlist