Technomorous

Nexus 7 zpět na Androidu

Sdílet: Twitter - Facebook

Po pár týdnech občasného experimentování s LuneOS a rozněžnělého dojímání se nad tím, jak mohla dotyková zařízení vypadat, kdyby ze systémů založených na linuxovém kernelu nezvítězil náhodou zrovna ten nejpitomější, jsem jednoho dne zjistil, že kvůli asi ne úplně dokončené správě napájení se Nexus vybil tak, že už ho nezapnu. Ani po celém dni připojení k nabíječce nedělal nic jiného, než střídavě rozsvěcel a zhasínal.

Vyzkoušel jsem snad všechno, co se dá na webu najít, nicméně byl fakt mrtvý. Když jsem si už říkal, že jsem právě nekomplikovaně pozbyl nekomplikovaně nabytého hardware, tablet se po nepřetržitém čtyřdenním připojení na nabíječku uráčil probrat a nastartovat do bootloaderu.

V online archivu starých verzí Androidu jsem si našel vše, co tam mají pro Nexus 7 2010 WiFi-only a zvolil poměrně ranou verzi 4.2.2; nejsem zbytečný modernista a tohle mi úplně postačí. Repozitář v Ubuntu obsahuje vše podstatné, takže jsem nainstaloval adb, flashboot a další a za čtvrt hodiny bylo hotovo.

Hned po bootu jsem v nastavení ukončil a deaktivoval úplně všechny služby od Google, včetně Google Play a zkusím chudáka tablet použít jako důkaz toho, že Android lze používat úplně bez těchto nesmyslů. Á propós - nevíte někdo o nějakém spolehlivém alternativním aplikačním obchodu?


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. Torando (7. listopadu 2018, 8:25)
Ja umrtvil mobil az tak ze to najde pouze nejaky sitovy ovladac a nejde s nim ani hnout a ani sehnat original ROM. Dam ho Zilogovi esli s tim vi neco udelat. kus si neco precist o: F-Droid. Trochu mi trvalo nez jsem to rozchodil a neni to vubec spatne.

2. Martin D. (7. listopadu 2018, 8:33)
Aptoide? Pokud to tedy píšu dobře :-).

3. Pavel Bureš (7. listopadu 2018, 8:52)
F-Droid a pak web apkmirror.com, používám často dva tři roky staré aplikace, protože jsou prostě lepší, rychlejší a s menším množstvím chyb a ty z Play Store nestáhnu, kdežto z apkmirror.com ano

4. Kolemjdoucí (7. listopadu 2018, 9:28)
F-Droid a když nebude stačit místní nabídka, zkusit v něm vyhledat Yalp Store.


TOPlist