Technomorous

Serverové denní snění

Sdílet: Twitter - Facebook

Občas jen tak velmi zřídkavě si říkám, jaké by to bylo pořídit postarší server, šoupnout ho na nějaký levný serverhousing a trochu se rozmáchnout nad možnosti nejlevnějšího virtuálserveru u jinak naprosto skvělého WEDOSu.

Je to jen takové denní snění bez konkrétního cíle, protože neznám nikoho, kdo by měl klíče od serverovny a ten nejlevnější komerční server housing stojí osmkrát víc než můj levný virtuálserver. Navíc nemám žádné železo, které bych tam mohl šoupnout a kdybych to vše měl pořizovat a platit, musel bych sehnat alespoň deset bláznů, kteří by si svá data dali k amatérovi mého zrna, něco mu za to platili a byli v pohodě s faktem, že se kdykoliv může cokoliv (nebo dokonce úplně všechno) podělat za úroveň možností opravy.

Takové šílence sotva někde seženu, nicméně od toho tu Tagträume jsou, ne?


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. dex (26. listopadu 2018, 11:18)
Už jsem si říkal, že bych neměl Sun Fire V480 prodávat, ale otevřít, kouknout, kolik má procesrorů, kdyžtak dokoupit chybějící dva s ramětí (aby byly fakt 4) a shánět někoho na serverhousing, kdo těch 5U umí (plus případně diskové pole, což v dnešní době megavelkých úložišť bude asi zbytečné). A přinejhorším Hexadecimální Doupě by těch 5U umělo, jen tam přivést interfernet a posílit jističe :o)

2. Marty (26. listopadu 2018, 12:12)
Já mám takovou věc už léta doma a jsem s tím nadmíru spokojen. Vetšinou jen doma totiž potřebuji velkou kapacitu silťového rozhraní (za tímto účelem mám 10GbE) a internet od UPC 150/10 (?) bohatě postačuje pro takové to běžné privátní cloudování.

Největší zrada byla sehnat adekvátní HW, který by nejen neroztočil elektroměr až za roh, ale taky příliš nehlučel. Vše plní HP MicroServer Gen8. Za cenu nižší než čtyřdiskový NAS od Synology nebylo co řešit.

3. Tornado (26. listopadu 2018, 15:19)
Mne doma prevazne spi home cloud server Synology DS415+ a i kdyz nekolik let mam verejnou IP a nejake to webove sidlo tak jaksi porad neni cas to rozchodit. Tu a tam mi tam sahne nejaky hacker co se snazi projit pres FTP a zbytecne mi to budi ze spanku. Linka 100/100 uplne staci i kdyz realne je 85/85 a temer kazdy rok se zrychluje. V poli jsou 2x6TB WD RED PRO ktere jsou temer plne zaloh a cekaji na promazani. Uvazoval jsem i o domacim 10GbE domacim sitovem rozhrani ale dle mne je zatim zbytecne. Zas nepotrebuju extremne rychle ukladat tech par fotek a ruzneho harampadi.

4. Headpiece (26. listopadu 2018, 15:58)
@Marty mám v plánu něco podobného, jak řešíš to, že UPC už (zřejmě některým) domácnostem neposkytuje veřejnou IP a nelze jí ani přiobjednat?

5. Marty (28. listopadu 2018, 9:16)
@Headpiece: to asi moc řešení nemá. Já veřejnou mám, takže se tím netrápím. Ale kdyby to nastalo, asi bych udělal tunel do nějakého virtuálu někde v cloudu a bylo by. To už ale neřeší zde diskutovaný problém - mít jen jeden stroj.

TOPlist