Technomorous

Nečekaný dárek

Sdílet: Twitter - Facebook

Jelikož jsem v listopadu trávil jeden víkend na rodinné chalupě uprostřed krajiny plné hvozdů, luk a rybníků a prázdné Internetu, bylo zapotřebí trochou více ukousnout z mého jedna a půl gigabajtového FUP. Nedivil jsem se proto nijak moc, když mi osmadvacátého po obědě přišla SMS, že data právě došla a já budu do konce kalendářního měsíce se světem spojen jen pomocí SMS a hlasu. Následně jsem skutečně byl od datových přenosů odpojen, aplikace si hezky jedna po druhé postěžovaly, já je zabil a těšil se na několikadenní vynucený komunikační detox.

Kupodivu ale dnes ráno data zase začala fungovat. Vlezl jsem do metra, popojel několik stanic a najednou mi přišly zprávy od manželky na BBM, které mi tam ze zvyku poslala. Než jsem dojel do práce, protočil jsem sítí sto padesát megabajtů nad svůj FUP, čistě jen abych otestoval, že to jde.

Jelikož jsem od přírody pitomec poctivec, co si nenechává něco, co mu nepatří, a také lakomec, co nehodlá platit kvůli dvěma dnům dalších 1500 MB dat, zavolal jsem na klientskou linku operátora a optal se, zda mi náhodou omylem neaktivovali automatický dokup dat. Podle vyjádření slečny na druhé straně bezdrátu nikoliv, dle jejich systému mám vyčerpaný FUP, data mi do mobilu určitě netečou a pokud ano, tak jsem na WiFi a jen tomu nerozumím.
OK, díky za dárek, škoda že je jen na 48 hodin, náležitě ho využiju!


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

TOPlist