Technomorous

Prostě Sony

Sdílet: Twitter - Facebook

Neznám v historii firmu, která se vícekrát pokusila prosadit vlastní pseudostandardy, vícekrát neuspěla a když už uspěla, stálo to za starou bačkoru.

Podívejme se například na ty neúspěchy: Betamax, MiniDisc, MemoryStick.
Malou začínající firmu by položil každý z těchto tržních neúspěchů, Sony bylo schopno patlat se v nich dále a dále roky, i když všem okolo bylo zjevné, že tudy cesta nepovede.

No a koukněme i na příklad nějakého toho úspěchu: BluRay
Tady se to nevím proč Sony povedlo, i když HD-DVD bylo licenčně levnější, technicky srovnatelné a mělo i HD-DVD-RAM variantu, která u BD-ROM nikdy nepřišla.

Nicméně tohle vše jsou technologie. Některé Sony nezvládlo, některé ano, můžeme debatovat o jejich podstatě, plusech, záporech, významu. Co ale rozhodně není k debatě, je nabíjecí dock k Sony Clié PEG-UX50. To je úplně prázdná plastová krabička o velikosti samotného zařízení (s poloviční tloušťkou), v níž vedou dva dráty od jednoho divného konektoru k jinému divnému konektoru a aby to nepůsobilo na zákazníky tak blbě, je tam kus železa jako závaží. Clié samotné přitom na sobě má mini-USB port. Přes ten ovšem nabíjet nelze, je jen pro datové přenosy. Tady není nad čím dumat, tohle je prostě blbé bez debat. Tohle je prostě Sony.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. Nox (4. prosince 2018, 16:20)
Navic firma, co zamerne prodavala zavirovana AudioCD.
Bohuzel tim zase pada moje nadeje na Palmik s pouzitelnym standardizovanym konektorem. Treba jednou nekdo roujede PDA na kickstarteru.

2. Jinej Honza (4. prosince 2018, 16:54)
Taky jsem si tehdy myslel, že HD-DVD by bylo lepší, protože BD má záznam blíž povrchu a víc ochran (BD+).

Ale přece jenom HD-DVD mělo jednovrstvé médium jenom 15GB a dvojvrstvé jenom 30GB. Bitrate u videa znamená kvalitu, takže nakonec je IMHO dobře, že vyhrálo BD (25GB/50GB).

3. Tydlipydli (4. prosince 2018, 17:14)
Tak to vypadá, že poslední dobrá věc od Sony v IT byla třiapůlpalcová disketa.

4. nula (4. prosince 2018, 20:37)
No, ono to zařízení toho má víc, i když ta nabíječka vadí asi nejvíc. MemoryStick je super, ale trohuc vykukuje ze slotu (pro mě dost na to, abych ho dokázal nechtěně vysunout). Chtěl jsem tam mít něco relativně standardního (microSD), ale nemůžu sehnat redukci, která nemá ostr= hrany (kdyby byla celá schovaná v zařízení, tak by to nevadilo, ale ona není).

No a nahrávání hudby jejich speciálním software (byť je to plugin pro Palm Desktop), jinak si s tím integrovaný player neví rady, to je taky super. ;-)

5. Logout (4. prosince 2018, 20:37)
[2] Tak rozhodně 2" disketa už se jim moc nepovedla, soudě dle jejího rozšíření po světě :)

6. Tritol (5. prosince 2018, 9:43)
Tak on MiniDisc nebyl špatný, ale když měl šanci se rozšířit, už se masově vypalovala CD. V době MP3 a streamingu je to už úplně mimo. Ale to třeba CD půjčovna "u Kotvy" taky (před nějakou dobou ještě fungovala v Dlážděné ulici mezi Masarykovým nádražím a Senovážným náměstím, ale nikdo tam nechodil).

Jinak ten slogan máš špatně, správně zní: "To není trik, to je Sony!" :-D

TOPlist