Technomorous

Jednoho krásnýho dne... Android Edition

Sdílet: Twitter - Facebook

Že se jednoho dne skoro určitě chci zbavit CentOS na svém virtuálním serveru jsem tu už psal. Že zrovna nemiluju Android a používám ho jen proto, že nic lepšího zrovna není v dosahu, to jsem také už opakoval mockrát. Aby ale nešlo jen o plané řeči, založil jsem si na oba dva ve svém příručním notesu počítadlo a jakmile některý z nich dostane deset čárek, prostě půjde.

Jednoho krásných dne...

Řeknu vám, že po prvním zhruba měsíci si Android nevede moc dobře...


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

1. Pavel Bureš (6. prosince 2018, 13:29)
Co zkusit nějakou custom ROM? Pro telefony Xiaomi jich je fůra a neodvedu si představit používat Android telefon s tím, s čím přijde z výroby. Ano, custom ROM je pořád jenom Android, ale člověk si třeba může vybrat, zda bude mít v telefonu Google služby nebo ne

2. Logout (6. prosince 2018, 14:08)
[1] Tam jsou hned dva různé problémy - první jsem popsal už tady: http://technomorous.eu/post/162137641209 - vždycky je u každé ROMky nějaké ale, něco přestane fungovat nebo nefunguje rovnou a nikdo to neřeší, protože za to nikdo neručí.

Tady třeba občas narazím na běžné androidí chování, které jsem měl na pěti telefonech pěti výrobců - nejde přijmout hovor, ten zelený nesmysl na přijmutí prostě nedělá nic a kdybych se zbláznil tak to nejde, jen vypnout/zapnout přístroj (to jsou první dvě čárky na výše umístěném obrázku) - s tím mi nepomůže žádná ROMka, to mi prostě jednou za měsíc android udělá a dělal to u Sony, Samsungu, čínských noname a dělá to i na Xiaomi.

Druhý problém: v custom ROMkách nemůže člověk primárně věřit vůbec ničemu. Není tam spyware? Není tam spící adware? Jistě, paranoik nevěří ani korporacím, ale velká společnost si podle mé letité zkušenosti ze sledování dění okolo custom ROM takovéhle věci dovolí méně pravděpodobně...

3. Nox (6. prosince 2018, 16:29)
Hm.. kolik carek ma CentOS?

4. Peter (7. prosince 2018, 1:16)
Nikdy sa mi nestalo ze by mi nesiel prijat hovor (alebo odmietnut). Nikdy v priebehu rokov co som na Android platforme. Asi tych hovorov mam radovo menej ako ty ale aj tak. Nestalo sa to ani cloveku ktoremu som telefon vyberal a ktory ma desiatky hovorov denne - a ten by mi to otrieskal o hlavu aj keby sa to stalo 1x za rok.

5. Logout (7. prosince 2018, 6:33)
[4] Já zase znám dobrých pět lidí, kterým už se stalo přesně to, co mně a na jiných telefonech, než mně. A jelikož se to dá najít (zcela stejná situace) i nesčíslněkrát online, namátkou hned během pár vteřin hledání - https://www.youtube.com/watch?v=Y3uWBhrpOpI - tak to nejspíš nebude mnou. Čili problém je to zcela určitě existující.

6. Logout (7. prosince 2018, 6:35)
[3] Zatím jednu, za ten půl roku starý incident. Přemýšlím, jestli od té doby byla nebo nebyla větší aktualizace :)

TOPlist