Technomorous

Minireport ze Z(a)mrzlého éteru 2018

Sdílet: Twitter - Facebook

Je to letos zvláštní rok, protože Z(a)mrzlý éter už letos jednou byl - na začátku roku, jako omluva za to, že jsem to vloni v prosinci časově nezvládl. A vypadá to, že moje rádiové štěstí se právě v tom lednu vyčerpalo, protože k 52 spojením jsem se nepřiblížil ani náhodou.

Z(a)mrzlý éter 2018
Z(a)močený, z(a)mlžený a důkladně z(a)mrzlý,
takový byl éter na Ještědu.

V zimě do Liberce jezdím obvykle autobusem, pod kopec se dostanu tramvají a nahoru hezky pěšky. Minule jsem aktivoval Ještěd na PMR pásmu, při bonusové akci jsem chtěl přidat aktivaci na CB, takže scénář i tentokrát zahrnoval výšlap. Dole ve městě bylo jako - skoro jasno, deset nad nulou, slunce hřálo. V půli kopce ovšem atmosféra začala houstnout (doslova) a nahoře už nebylo vidět na krok. Navíc jemně mrzlo a k tomu foukal silný vítr s ještě silnějšími poryvy.

K mému velkému překvapení jsem po zapnutí půjčené CB ručky udělal během pár minut rychle šest či sedm spojení a vrchol byl aktivován. Když jsem tu pravidelně zapínal svoji Allamatku 93 blahé paměti, nikdy tu nic před setměním nebylo a hlavně jsem se před setměním nikdy nikam nedovolal já. Bezva.

Méně bezva bylo PMR. Ve vysílačce po dvou spojeních asi zmrzla zkondenzovaná pára a přestalo fungovat tlačítko "dolů" kterým se zapíná monitor. Všechny protistanice se tak na mě musely buď protlačit přes squelch nebo je musel pobrat můj starý hluchý Baofeng UV-200. Jsem tak vlastně vůbec rád, že mám v deníku šestnáct kousků, které jsem navíc ulovil během dvou hodin, uprostřed přerušených hodinovou zahřívací pauzou v restauraci - v tom vichru mi fialověly prsty a neudržel jsem ani zmáčknutý klíč.

Díky všem za účast a já už se těším, až na nějaký kopec půjdu mrznout v lednu.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

1. Tritol (10. prosince 2018, 9:31)
https://www.youtube.com/watch?v=N8_GbB1Al-Q :-D

TOPlist