Technomorous

Sbírkové přírůstky z (možná) nečekaného zdroje

Sdílet: Twitter - Facebook

Tento příspěvek ani tak nepíšu, abych se chlubil vším tím, co se mi těsně před štědrým dnem podařilo sehnat do mé palmovské a mobilní sbírky, na úvod do problematiky to nicméne napsat musím:

  • 2x Siemens CX65
  • Motorola International MicroTAC 8700
  • Palm Tungsten E
  • 3Com Palm III
  • IBM WorkPad C3
  • Sony Clié PEG-TJ35/E1

To vše v celkem zachovalém, pokud jsem měl příležitost alespoň letmo vyzkoušet tak i funkčním stavu (Clié a Motorola zatím netestovány, hledá se nabíječka) a za cenu sice v korunách čtyřmístnou, ale výrazně nižší, než kdybych nakupoval kdekoliv jinde.

A teď: Proč to vlastně píšu?

Protože jsem to celé pořídil v jedné facebookové mobilně-sběratelské diskusní skupině, kterých je tam jen v českém a slovenském prostředí desítky.

Na ByteFestu jsem vedl debatu o tom, proč je na Aukru vše buď drahé, nebo omlácené, nebo obojí. A je to přesně proto: jde tam jen to, co se neprodá na podobných diskusích. Dávno se tam přesunuli diskutující z různých zapadlých tematických webů. Normálně se tam draží věci tak, jak to znáte z komerčních serverů: s příhozy, časem konce aukce a celkem férovým souzením případných sporů.

Hodně kolegů sběratelů a zpátečníků se Facebooku vyhýbá jako čert kříži, přitom to ale už dávno není žádná novinka a nebýt na něm právě teď se rovná ztrátě příležitostí k pořízení zajímavého hardware. Já sám jsem se mu několik let urputně bránil a ejhle - za chvíli to bude deset let, co tam už jsem a furt žiju. Dávno to není místo pro omladinu, dnešní teenageři už ani Facebook neberou jako něco moderního - ti jsou na Instagramu, WhatsAppu a dalších prostředcích komunikace, které přišly až po Facebooku.

Nechci nikoho přesvědčovat, aby lezl někam, kam nechce - nicméně když výsledek vyhledávání slova Palm na Aukru, je to bída a navíc bída s dvojnásobnou cenovkou na kus, než jsem já dal za celek. A já si mohl vybírat a dovolit si i ten luxus polovinu nabízených prostě odmítnout, protože mi nepřišly zajímavé. To už je dnes jinde problém.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

1. Nox (29. prosince 2018, 10:41)
Mohl bych te poprosit, aby ses podival pod dvirka na zadech Sony Clié PEG-TJ35/E1? Podle fotek na netu akorat vidim, ze tam jsou, asi tam bude baterka a ja bych rad vedel, jak je pripojena. Pokud to neni natvrdo pripajeno, tak by to byl asi prvni palm s vymennou baterkou.
Jinak hezky ulovek, ale me osobne nestoji za to, abych mel neco spolecneho s tak pochybnou instituci, jako je FB (psano slusne).

2. Logout (29. prosince 2018, 11:16)
[1] Určitě to mám v plánu, protože to je jediný způsob jak tu baterku nabít a zařízení zkusit, abych věděl, má-li smysl pro něj shánět originál. Nicméně mé druhé Clié má baterku normálně výměnnou - jeden šroubek na pravém boku a pak jde normálně vyndat, odpojit od kablíku a dát tam nová, takže tady nepředpokládám problém.
A jak jsem říkal - nikoho nepřesvědčuju, ať na Facebook leze. Já ho používám čistě utilitárně, díky tomu mám Workpad za polovinu ceny, za kterou byl naposledy na Aukru. Nicméně ty tam skutečně už nemusíš, víš že jeden z mých Workpadů je nachystán pro tebe :-)

3. Nox (29. prosince 2018, 12:29)
[2] Ja se bohuzel k pozdejsim Clie nikdy nedostal, takze az po letech zjistuji, ze eistovaly palmy s vymennou baterkou. Treba moje NR-70V ji nema a neda se tak pred uskladnenim rozumne odpojit.

4. Nox (29. prosince 2018, 13:13)
[2] Za ten Workpad diky. Ale porad si rikam, ze nejake zajimave Cliecko bych jeste snesl. Akorat byt uz je nejakej malej. A hlavne se snazim ulovit Tapwave Zodiac, ale ten v CR asi nehrozi a na ebay je nechutne drahy.

5. Pavel Bureš (29. prosince 2018, 16:13)
Mohu poprosit o odkaz na tuto konkrétní FB skupinu?

6. Logout (29. prosince 2018, 21:05)
[5] Takhle konkrétní je RetroMobilniTelefony

7. Pavel Bureš (30. prosince 2018, 10:35)
[6]Díky. Možná už znáte, ale pro jistotu: na Aukru je na staré mobily docela dobrý prodejce "hpmobil". U některých typů se povede, že 4 z 5 nabízených jsou plně funkční. Takto jsem koupil pár Palmů Treo Pro nebo Ipaqy. Bohužel věci s Palm OS či třeba Psiony má jen velmi zřídka.


TOPlist