Technomorous

Civilizační výdobytky

Sdílet: Twitter - Facebook

Mnohých civilizačních výdobytků se rád vzdám, protože ani přes upřímnou snahu nedoceňuji jejich potenciální přínos mému životu. Automatická pračka mezi ně však rozhodně nepatří. Dva roky na vysokoškolských kolejích a rok v jednom pronajatém bytě mi k vybudování tohoto názoru stačily. Proto také úplně první věc, kterou jsem kupoval jak do Lysé, tak do Kbel byla pračka. A právě ta poslední jmenovaná, necelého půl roku stará, se rozhodla v prvním prosincovém týdnu vypovědět službu obzvláště ošklivým způsobem.

Jako by nestačilo, že jsem po její koupi úplně zbytečně vyhodil pětistovku za tlumící podložku, jen abych zjistil, že pod tento konkrétní model se nesmí dávat, protože jinak se vzniknuvším stojatým vlněním pračka rozdovádí tak, že hrozí odlet směr Mars. Ještě si po pěti měsících a zhruba dvou týdnech obdenního provozu dovolila zasmrdět spálenou gumou celý byt a jejími kousky znečistit celý obsah bubnu. Přivolaný opravář konstatoval, že tohle ještě neviděl: nejspíše prasklé ložisko způsobilo uvolnění bubnu při ždímání a ten ohobloval a připálil veškerá gumová těsnění. S výjimkou samotné krabice a elektroniky bude zapotřebí vyměnit skoro všechno a pravděpodobně kdybych nebydlel ve třetím patře bez výtahu, došlo by k výměně kus za kus.

A jelikož se jedná o na trhu skoro nový model, bude zapotřebí nejdříve zjistit jaké díly v něm jsou a pak je někde objednat, ani české oficiální zastoupení je dva týdny před Vánoci nemá skladem. Tak konec roku prožíváme pravěkým způsobem. Vždy, když je kufr Dusteru plný špinavého prádla, přejedu celou Prahu k nejbližšímu příbuzenstvu, tam celý den proháním jejich pračku a sušičku a po dvanáctihodinové šichtě jedu domů s úledně vyrovnanými komínky. Zatím to bylo zapotřebí vykonat třikrát a silně si pohrávám s myšlenkou, že jestli to do týdne po novém roce nebude vyřešené, budu žádat vrácení peněz. Ne, že bych pračce už nevěřil - na zvolenou značku mám převážně kladné reference a v oblasti A+++ s hloubkou 45 cm stejně nebylo moc co vybírat - ale jak jsem už říkal, některých civilizačních výdobytků nejsem ochoten se vzdát, ani na měsíc.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem člověk
Text komentáře

1. Nox (31. prosince 2018, 12:50)
Tohle ti nezavidim, jeste ze to auto mas, bez nej by to bylo jeste silenejsi. Jak vidim, tak nejsem sam, komu se podobne veci stavaji zasadne o vikendech a svatcich, kdy to clovek nema sanci vyresit. Vzdycky si v takovych situacich rikam, zda by nestalo za to upravit literu zakona tak, aby vyrobce byl nucen pristavit do druheho dne nahradni reseni a s tim svym zmetkem at se pak crca mesic pri reklamaci. Zalozni pracku a podobne veci totiz clovek do bezneho bytu neda, o cene zaloh vsech zasadnich veci v domacnisti ani nemluvim.


TOPlist