Technomorous

Technovágus

Sdílet: Twitter - Facebook

Ondyno jsem na Twitteru psal, že by se mi měl zakázat přístup k elektrokontejnerům. Ne, že bych cíleně bloumal po Praze a vybíral z nich elektroniku, netrpím žádnou poruchou, která by mě k tomu vedla. Nicméně když do nich čas od času něco sám nesu, nebo nějaký z nich z nejrůznějších důvodů míjím, vždycky se na mě usměje štěstěna a něco pěkného tam najdu. V roce 2018 jsem tak přišel ke čtyřem telefonům značky Nokia a jen v posledních třech dnech jsem obohatil stavy o tyto tři kusy:

Váguspřírůstky

Dvojitou bestofku ABBA jsem našel, když jsem šel v sobotu vyhodit polámaný ethernetový kabel. Vzal jsem za madlo elektrokontejneru, zatáhl za něj a spadla mi k nohám. Proti severským klasikům evropského diska nic nemám, tak jsem si kazetu vzal, doma ze šuplíku vytáhl kazeťák značky Tensai a ke dnešnímu dni jsem už kazetu čtyřikrát přehrál oběma směry. Minimálně patnáct let jsem žádnou hudbu za jemného vrnění motorků a šumu pásky neposlouchal, osvěžující změna.

Nu a dnes vpodvečer jsem šel do letňanského lesoparku s vysílačkama v kapse, udělat pár silvestrovských spojení na PMR a VHF. Cesta tam vede okolo elektrokontejneru, nedá se mu vyhnout. A když jsem ho míjel, všiml jsem si, že někdo ze sousedství asi dostal pod stromeček nový foťák a rozhodl se vyhodit všechny své stávající - kinofilmový kompakt od Olympusu i digitál od Nikonu. V prvním byl ještě film, v druhém dvougigová karta. Po vyčištění isopropanolem jsou oba dokonale funkční a zdá se, že dvougigovku dokonce akceptuje Speccy2010.

Žena mi k tomu pouze řekla, že je dobře, že už jdu zase brzy do práce. Prý když jsem dlouho doma, vybírám pak popelnice.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

1. PF2019 (1. ledna 2019, 9:12)
Coolpix musí být opravdu COOL! Štastný nový rok všem.

TOPlist