Technomorous

Deflickerizace

Sdílet: Twitter - Facebook

Kdysi dávno jsem byl z Flickru nadšen. Google Picasa mi nevyhovovala v mnoha ohledech, z nichž ale většina pro Flickr neplatila. Věci se ale mění a žel málokdy k lepšímu. Je tedy opět nejvyšší čas jít o dům dál.

Flickr totiž přestává být tím, čím pro mě byl hlavně: prostorem, do nějž jsem mohl zadarmo ládovat všechny své fotky, on mi je zálohoval a ještě z nich dělal pěkné online galerie. Od příštího týdne bude zdarma udržovat pouze tisíc fotek, po dosažení této hranice nebude nové přijímat a kdo má už teď fotek více, někdy zhruba za měsíc o ně přijde.

Řešením je samozřejmě zaplatit a dělat, že mi to vůbec nevadí. Jenže ono mi to vadí. To si radši vyřeším zálohu fotek pěkně lokálně doma (štos disků, pod mým stolem už překročil 10 TB souhrnné kapacity a mám taky pěknou páskovou mechaniku na půlterové kazetky) a jako online galerii udělám opravdu galerii - tedy místo, kde budou fotky zmenšené. A taky pěkně ve vlastním.

Věci jsou už uvedeny do běhu. Zatím v galerii najdete jen fotky z novoročního výletu na Lovoš, focené foťákem z kontejneru. Téměř už jsem zapomněl, jak poeticky ty staré kompakty fotily. Stejně jako jsem už skoro zapomněl, jaké to je mít vše ve vlastních rukách a nespoléhat se na cizí cloudy.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

1. Tornado (6. ledna 2019, 0:02)
Taky mam domaci cloud v Raidu..co kdyby nahodou ? a ten googlovsky pouzivam jako docasny protoze je tam taky omezeni na velkost dat.

2. Marty (6. ledna 2019, 0:47)
Mně flickr vždy přišel sympatickej, nějakej divnej problém jsem měl vždy jen s přihlašováním (asi spíš morální, yahoo mě nikdy neoslovilo).
No chtěl jsem tam vždy fotky lifrovat, pár pěknějších galerií tam mám, ale nikdy to nedopadlo jako zálohovadlo všeho. Vlastně jsem tam dával jen fotky z různých akcí, které jsem chtěl nasdílet.

A teď koukám, že jich tam mám 1142 :-D výborně.

Pro můj usecase asi přechod na privátní cloud není, tak kam jinam? Sakryš.

3. Krtek (6. ledna 2019, 12:30)
Ještě že nemam potřebu svoje data poskytovat světu. Tohle je přesně to, proč nesnášim cloud a aktuální směřování výpočetního světa. moje data budou u mně doma na disku, i kdybych si měl diskama obeskládat obývák a všechno ještě 2x dublovat. Spoléhat se na cizí "služby".. to fakt ne. Používam iCloud na přetahování fotek z iPhona do MACka... a nakopal bych jim za tu funkčnost..del. Nikdy nevim na kterym zařízení ty fotky uvidim nebo neuvidim, tak jak by mělo to rozhodně nefunguje ať si iOvce békaj jak chtěji.

4. dex (6. ledna 2019, 12:37)
Flicker se mi nelíbil nikdy kvůli nevím co dělajícímu šíleně pomalému javascriptu či co je to. Čekání, než se načte obrázek, bylo děsné.
Ale na Pinterest to nemá. Ten prudí vyloženě z podstaty.

5. nula (6. ledna 2019, 12:54)
No konečně nějaká galerie, která se dá prohlížet na Netscape 3.0!

Flickr už léta na žádném IRIXu ani neotevřu, tohle jde i na Indigu s 33MHz
procesorem (sice popisy v UTF-8 nejsou nejlepší a s náhledy se,
nevím proč, Netscape 3 taky nevyrovná, ale jinak to funguje - teda než se
obrázek načte a zobrazí, tak to chvíli trvá, a člověk už taky zapomněl,
že staré prohlížeče moc neuměly obrázky zmenšovat do okna).

Zatím řeším Flickr "ústupem stranou" a zkouším používat galerii na
SDF, i když to zejvně není dlouhodobé řešení.

6. Nox (6. ledna 2019, 18:36)
Uprime nechapu, proc si tolik lidi mysli, ze podobne free sluzby jsou schopny neco zalohovat. Jelikoz je to zadarmo, kdykoliv to muzou zrusit nebo zmenit, coz odporuje moznosti pouzivat to jako zalohu. Na zalohu je placeny cloud nebo lokalni disk, tohle je na publikaci fotek ostatnim lidem na Internetu ne?
Osobne souhlasim s Krtkem, kdyz je neco moje, tak to mam u sebe a ne kdesi v pruchodu na nadrazi. Ale pokud chci ukazovat fotky ostatnim lidem, jsou tyto sluzby resenim. Ale zaloha do neceho takoveho mi proste prijde jako dost pochybny napad.

7. Logout (6. ledna 2019, 20:40)
[6] To je přeci úplně jednoduché - protože tu jsou. Nebo si snad ty i Krtek myslíte, že to je moje _jediná_ záloha? Samozřejmě, že ne. Ale když mi někdo nabídne možnost uložit si k němu zadarmo neomezené množství fotek, proč bych to neudělal? Devět let jsem je tam měl odsypané jako druhé, třetí či možná čtvrté místo. Sichr je totiž sichr.

8. Nox (7. ledna 2019, 12:20)
[7] Z textu mi to tak vyznelo, byt me asi mohlo napadnout, ze ty nejsi bezny uzivatel, ktery bud nezalohuje vubec, nebo podobnyma pochybnyma zpusobama. Ale porad je mi tak neco proti srsti rikat necemu takovemu zaloha.


TOPlist