Technomorous

Back to the trejlíček

Sdílet: Twitter - Facebook

Dítě bylo na víkend u tetičky a babičky, tak jsem si řekl, že nedávná silná geocachingová slova přetavím v činy a vydal se po deseti měsících zasmajlíkovat kus série Trail-EE-Czech.

Jelikož jsem to potřeboval odbavit mezi nedělní snídaní a obědem, hledal jsem, zda by se někde nenašlo kolečko od auta furt přes kešky zpět k autu - na putování hromadnou dopravou někam, po keškách kupředu až na další zastávku a zase hromadnou zpět domů bude čas někdy jindy. Bohužel jsem takový kus našel až na samém jejím závěru, od čísla 279 k číslu 307, takže na odlovenou řadu 1 až 150 se také bude navazovat až někdy příště.

Stěhováním zpět do Prahy jsem se trejlíčku nijak zvlášť nepřiblížil, cesta na parkoviště v obci Boreč trvala padesát minut a cestou jsem měl to potěšení potkat na silnici třetí třídy kilometr dlouhý štrůdl kamionů, na které na místním poli nakládal pásový dopravník tuřín (maďarsky: rules). Vyfotil jsem si krásnou místní kapličku a vyrazil.


Koukni fotky!

Pěší odlov powertrailu neslouží k objevování krásných přírodních, technických či historických objektů. Obvykle je to cesta pangejtem plným plechovek od piva a shnilých jablek, od jedné špatně udržované kešky k druhé. Nudu takového počínání rozráží jen sem tam nějaká boží muka, kaplička či vodojem. Tentokrát to bylo naprosto přesně takové, jen k tomu ještě přibyl nádherný výhled na Bezděz a z několika míst na vrátenský větrný mlýn.

Smajlíci po prvním lednovém
 odlovu

Pěší odlov powertrailu slouží primárně k tomu být chvíli sám jen se sebou, bez ptýlení se hudbou, internetem, atd. To se mi v těch dvou hodinách povedlo, nepotkal jsem ani živáčka a šikovným vyhnutím se hřbitovu ve Skalsku ani mrtváčka. A ještě jsem k tomu jen tak naokraj přidal 29 geocachingových bodů. Série za ten rok notně sešla, přeci jen dvaatřicet prvních, ještě cyklistických keší jsem lovil pár dnů po publikaci a šlo o uniformní PET pouzdra v držácích. Teď byla v původním stavu sotva třetina, zbytek byl doplněn tak, jak bylo v možnostech náhodných geokačerů, kteří keš na místě nenašli.

Ale tak to u trailů holt je a jediné, co se s tím dá dělat, je hodit zadkem a odlovit to celé, dokud to vůbec existuje.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem člověk
Text komentáře


TOPlist