Technomorous

Radiový neklid

Sdílet: Twitter - Facebook

Jsem tento týden (doufám) krátkodobě churav, tak tu prosím alespoň v několika následujících dnech neočekávejte žádné rozsáhlé filosofické rozbory, mezi zvracením, teplotama a spánkem na ně není čas. Nač by se ale čas našel, je krátkovlnný poslech.

Jenže to by to muselo jít a ono to nejde. Lysá byla sice díra po granátu, kde na děravých silnicích ležely v libovolné denní době kusy hnoje úrodné černozemě a to včetně hlavního náměstí, ale šlo tam vylézt před dům a na pérko od propisky tam chytil obrázek z vesmíru a nebo hezky vleže v posteli na čínském world-band receiveru poslouchal krátkovlnná kolečka z celé střední Evropy. A tady? Tady šum, brum, kvílení a nic víc. Rušáky všude okolo. No, má to velkoměsto i své nevýhody, tak snad někdy na jaře, na chalupě mezi rybníky a v plné síle.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem člověk
Text komentáře

1. Peter (11. ledna 2019, 21:40)
nie že by bolo o čo stáť, pokiaľ teda človek neplánuje lekciu čínštiny. jediné "zmysluplné" anglické vysielanie sú rumuni.

2. Logout (12. ledna 2019, 7:53)
[1] To je bohužel už pro Prahu a komerční rádiová pásma pravda. Mimo velké město ale i na takovýhle malý přijímač lze chytit celý svět - Afrika, Arábie, Jižní/Severní Amerika, jen bohužel ta Evropa je tak postmoderní, že přešla na internet, což si člověk opravdu na kus drátu někde v terénu nepustí...

... nicméně krátkovlnný poslech HAM pásem je pořád v pohodě. Němčina, polština, ruština, slovenština a další v zásadě srozumitelné jazyky jsou tam 24/7.

3. Ťuhýk (12. ledna 2019, 8:06)
Pražáci si musí vystačit už jen s příjmem WebSDR.

4. Peter (12. ledna 2019, 9:55)
ham rozhodne. myslel som klasický rozhlas - jasné že tam toho (v správnu dobu) je dosť, ale počítal som EN / zaujímavé stanice. a to je bieda 24/7.


TOPlist