Technomorous

Technovágus 2: Temný router

Sdílet: Twitter - Facebook

Už je to tu zase, elektrokontejner pomáhá, radí, informuje.

Když mám teď v provozuschopném stavu celkem velké množství Palmů, říkal jsem si (respektive odnesl jsem si jako radu z Mastodonu), že bych si pořídil bazarový router, který umí 802.11b včetně starého WEP a vytvořil si bezdrátovou síť jen pro Palmy, Psiony, PocketPC a všechny další staré krámy, které to až k WPA2 nikdy nedotáhly - zbytek domácí sítě za NATem, maximální rychlost 1 mbps, aby případný hustý hacker, který louskne pětiznaké heslo v ASCII (btw. je to ATARI) moc štěstí nenadělal, vysílací výkon na naprostém minimu a třeba, možná, jednoho dne whitelist na MAC adresy (spíš ale ne).

Když už jsem chtěl skoro projít aukro, napadlo mě projít nejdřív osvědčené červené nádoby. Máme tu ve Kbelích dvě a (samozřejmě) jsem hned u druhé uspěl: v igelitové tašce pověšené na boku kontejneru, po lehkém deštíku ještě vlhký, bez adaptéru a antény, nicméně byl tam - Zcomax WA-2204A/POE.

Po klasické koupeli v isopropanolu, nacvaknutí správné koncovky na univerzální napáječ a vylovení příslušné anténky z konvolutu v jednom ze šuplíků stolu mě po resetu uvítalo příjemné webové rozhraní, v němž jsem vše nastavil, jak jsem chtěl.

Jelikož tento článek píšu s drobným zpožděním, mám už i otestovánu stabilitu zařízení: odpojil jsem EliteBook 840 od naší normální WiFi sítě, béčkovou WiFi chvíli přepnul na maximálních 11 mbps, připojil se přes ni a zkusil přesunout pět starwarsových filmů ve FullHD z interního, skoro plného SSD na síťové úložiště. Za noc to stihly tři z nich, celkem 23 GB a router u toho ani nezaváhal. Zbylé dva i s několika dalšími filmy jsem odsypal přes kabel, čímž jsem ověřil i stabilitu drátového spojení a myslím, že mohu být spokojen. Zadarmo určitě. Ať žije technovágusování!


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře


TOPlist