Technomorous

První bombička prázdná

Sdílet: Twitter - Facebook

Po třech a půl měsících od chvíle, kdy mi dorazil Parker Vector Black jsem v něm právě dopsal přiloženou bombičku s inkoustem. Pero používám výhradně k psaní deníku. To mě kupodivu nepustilo ani po pěti měsících, byť jsem kvůli nedávné choleře zhruba týden pozadu a čeká mě nějaké dopisování.

Shodou okolností mi ve stejný den došla i bombička v jednou ze dvou levných školních per, která používám na běžné psaní a já tak rychle zjistil, že do Parkeru běžnou centropeňáckou náplň nenacpu. Čeká mě tedy hledání místa, kde inkoust do Vectoru pořídím při té příležitosti se tam rovnou podívám po nějakém dalším, dražším peru. Až dopotřebuju zmiňované centropeňácké bombičky, uložím školní pera do šuplíku, na běžné poznámkování začnu používat Vector (je to totiž bezva psací potřeba) a na deník se poohlédnu po něčem onačejším. Už teď ale v komentářích přijímám tipy zasvěcených.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. Peter (16. ledna 2019, 21:34)
"dalším, dražším peru" - ťažko radiť bez bližšej špecifikácie.

1000? 5000? 10000? 20000? 120000?

2. Logout (17. ledna 2019, 8:55)
[1] Dražší než Parker Vector. Nenapadlo by mě, že by mi někdo mohl chtít jako druhé pero v pořadí po peru za pár stovek chtít doporučit něco v rozmezí 5000-státní rozpočet ČR. Je to pro mě psací potřeba, kterou budu psát deník, nebudu psací pera sbírat, pohled na psací pero mě nijak neexcituje, nechci se tím nikde chlubit, jen chci druhé na psaní. Kdyby to šlo, mohlo by mít tvrdší hrot než Vector. Víc mě nenapadá.

3. Ťuhýk (17. ledna 2019, 16:54)
Jak ty to děláš? Píšeš blogísek, deníček, web, chodíš do práce a provozuješ i lov kešek, PMRkování a retroPCčkování. Nemluvě o rodinném životě. Kde na to všechno bereš čas a energii?

4. Logout (17. ledna 2019, 18:29)
[3] Tos mě pobavil :)
Ale ve stručnosti - všechno uvedené tak nějak napůl flákám, ale jelikož ostatní nedělají ani to, vypadá to, že jsem strašně produktivní.

5. Nox (17. ledna 2019, 19:23)
[4] A to jeste zvlada celkem obstojne marodit.
Jinak jsem ted mel v ruce par minut Parker Vector Classic a nepsalo se s tim spatne. Ale bohuzel nemam s cim srovnat.

6. Peter (17. ledna 2019, 23:01)
2: tomu rozumiem, ale dobre, bude teda predpokladať cenu menšiu než 1500

Dobrá voľba je Lamy, model Studio (mám) je pero širšie, je tam klasický Lamy hrot, takže je možné potom za +-250 kúpiť iný, s inou šírkou stopy a zamieňať. Teoreticky sa tam dá použiť aj zlatý Lamy hrot, ale neviem kto by to tak robil.

Dám odkaz na "Brushed Steel" vetziu, pretože oproti ostatným má výhodu v plastovej časti v oblasti úchopu = nekĺže sa ani keď má pisateľ prsty ktoré sa viac potia:

http://www.penshop.cz/plnici-pero-lamy-studio-brushed-steel/dp-6706/

Možnosťou je Parker Urban (mám), ale.. som osobne trochu pomotaný z toho že obmenili komplet kolekciu a názvy ponechali staré = je v tom guláš. Každopádne, pero je super, nezasychá, zase bude širšie než Vector (ale to asi takmer všetky), výhoda je rovnaký konvertor / bombička, takže nie je potrebné kupovať odlišné pre každé pero.

Na penshope už majú nové, ten htor tam vyzerá tiež ako iný, na požiadanie dodám foto toho čo mám ja :-D Prakticky, keby si si zvolil Urban a chcel ten starší, je možná dohoda - pero síce nemám v pláne predávať, ale ani by mi úplne nechýbalo, nepíšem ním často, takže možno by aj bolo dobré keby robilo radosť niekomu inému. Ale neber to že ti niečo vnucujem, len ako možnosť.

Super hroty (všetky spomenuté perá ich majú tvrdšie, ako si požadoval) majú všeobecne perá Faber-castell, ja osobne mám Ambition), je tam široký výber modelov v tejto cene, ale nemal som všetky v ruke, takže doporucím návštevu obchodu. Ambition je krásne pero ale má špecifický design a asi by som ho bez odskúšania nedoporučil (ja ho držím priamo za telo pretože oblasť úchopu je ultrakrátka).

Pozri si www.penshop.cz a napíš čo ťa prípadne zaujalo, pokiaľ som to aspoň držal v ruke, zhodnotím.

Z číny na ebay.com - Wing Sung 698 - je to piston filler = plní sa priamo atramentom bez rozoberania pera = nemá možnosť bombičiek = ale má obrovskú kapacitu.

TOPlist