Technomorous

Oblast opakovaných náhod 2

Sdílet: Twitter - Facebook

Přesvědčen, že někam zavolat či napsat a někoho otravovat má smysl, rozhodl jsem se napsat na českou poštu. Osmnáctého prosince jsem si totiž objednal mechanickou klávesnici, která devatenáctého vyrazila z Holandska, dvacátého byla v Praze, jednadvacátého celní pošta na Praze 5 usoudila, že zboží z EU se neclí a dvaadvacátého ji poslala do Kbel. Od 22. 12. pak zásilka byla na cestě z jedné strany Prahy na druhou.

I našel jsem si nějaký univerzální mail České pošty a napsal jim. Nastínil jsem výše uvedenou situaci, doplnil přesvědčení, že zboží z Nizozemského království vůbec nemělo na celnici jít, protože volný pohyb zboží je jedním z pilířů Evropského hospodářského prostoru a naznačil, že pokud palík přepravují tak, že jej nějaký pošťák už 24 dnů kope před sebou, mohl by trochu zrychlit.

Netrvalo to ani 24 hodin a dostal jsem odpověď. Bylo mi vysvětleno, že pošta v období po Vánocích zpracovává tisíce a tisíce balíků ze zahraničí, nestíhá, balík skutečně někde bloumá Prahou a není nejmenší možnost mi jakkoliv pomoci.

Půl hodiny poté byl balík náhodou doručen na poštu ve Kbelích.

Asi si zase půjdu něco někam vsadit...


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem člověk
Text komentáře

1. Wotnau (16. ledna 2019, 22:34)
Tos mi připomněl prastarou pravdu z M*A*S*H*e, která zněla nějak tak, že pokorným bude patřit nebeské království, ale bručouni budou povýšeni (otec Mulcahy v závěru epizody, kde ho povýšili). Bývalá kolegyně mi takhle vyprávěla, jak se jednou zasekla na Heathrow v nějakém chaosu a samozřejmě lidi, kteří šli řvát na nevinné lidi na informacích/rezervacích, se odtamtud dostali nejrychleji. Zdá se, že v době sociálních sítí si více firem uvědomuje, že zejména zákazníky, kteří se ozvou, je lepší dále nena...pínat.

2. Tritol (18. ledna 2019, 9:40)
Hm, mě postupně "vánoční" dárky během ledna doručili, nicméně poslední právě úplně stejně visí někde v Pražském mezipoští... No ještě tomu pár dní dám a třeba se to pohne.

BTW: sázím už čtvrté slosování Sportky a sice vyhrávám, ale není to ani na další celý tiket, takže doplácím. Na druhou stranu pravděpodobnost že vyhraju tolikrát v řadě klesá, tak uvidíme... ;-)


TOPlist