Technomorous

Palm Tungsten E

Sdílet: Twitter - Facebook

Palm Tungsten E, který jsem si dovezl v předvánočním konvolutu získal úplně nový stylus a čím dál tím více přemýšlím, že bych mu pořídil i novou baterii. To zařízení má něco do sebe.

Jistě není to Tungsten T, není to T|X, není to Clié - není to zkrátka žádný top model. Je to jednoduchý obyčejný Palm s klasickým čtvercovým (hi-res) displejem, pevnou graffiti ploškou, kromě infraportu nemá žádné další komunikační možnosti.

Jenže to je na něm právě to skvělé. Je to zařízení, které zapnete, vyřídíte na něm, co potřebujete a zase vypnete. Nic vás u toho nerozptyluje, nemáte pocit, že byste se mohli alespoň trochu podívat online, nebo si zahrát nějakou hru. Skvělé!

Plus - jedna z největších údajných nevýhod dle dobových recenzí - Tungsten E má mini-USB pro data a nokiácký dutý jack pro nabíjení. To se dá ještě i dnes sehnat v každém druhém bazaru, narozdíl od palmovských proprietárních konektorů.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

1. Nox (29. ledna 2019, 21:22)
Otazka je, kde tu baterii vzit. Ja si pred rokem/dvema koupil na ebay prave baterii pro Palm Tungsten E a byla uz dost mizerna.
Kralovstvi za Palm s vymennou baterkou z kompatibilni s Nokii. Nemel by nekdo nejaky napad, jak ji alespon nejak jednoduse odpojovat pro skladovani?

2. nula (31. ledna 2019, 13:56)
Tak tahle souvislost (v jeho době "normální" nabíječka) mi tedy unikla - potom je to ovšem "nejlepší" barevný Palm, aspoň z mého subjektivního pohledu.

Škoda, že jsem to nezaregistroval, když jsem měl telefon (a i tablet Nokia)...

Na druhou stranu, ten T|X, který jsme tehdy doma měli, jsem dostal prakticky darem, a darovanému koni... ;-)

3. Nox (31. ledna 2019, 17:20)
[2] Nejlepsi asi ne. Treba takove Zire 72 ma taky miniUSB a narozdil od Tungstenu E jim umi i nabijet. Osobne vyzkouseno.

4. Logout (31. ledna 2019, 17:41)
[2][3] Tady si dovolím soihlasit spíš s Jirkou. Tungsten E je od pohledu i pohmatu bytelnější, přijde mi kompaktnější a ten tenký dutý jack není problém najít i v balení s univerzálním napájecím adaptérem z vietnamské tržnice. To samotné miniUSB je dnes už spíš přežitek a hodně rychle mizí...

5. Nox (31. ledna 2019, 17:54)
[4] Pravda, TE je spise vic nastroj kdezto Z72 ma blize k hracce. A s tim kabelem jsem to myslel tak, ze USB nabijecku a miniUSB kabel koupime jeste taky za hodne let v notmalnim IT obchode.

TOPlist