Technomorous

Už jste se dnes registrovali na nějaké BBS?

Sdílet: Twitter - Facebook

Měli byste, je to osvěžující.

Na BBS z DOSu!

Prošel jsem si jeden z několika existujících online seznamu existujících BBSek, vyfiltroval si ty, které kromě telnetu mají stále i vytáčený přístup, protože ty většinou nabízejí mnohem hezčí textově-grafické orgie pomocí ANSI kódů, nainstaloval si pod Slackware DOSBox, nastavil mu jeden z virtuálních sériáků na simulaci modemu, spustil Telemate, zadal ATDT následované IP adresou a byl jsem tam.

Ne, tohle lidstvo nikdy nemělo opouštět, tohle je čisté textové potěšení. Je radost vlézt do každého menu, projít každou sekci. Tohle se mi líbí a shledávám nevyhnutelným najít způsob, jak se na ty vytáčené věci připojit, když nemám nic, na čem by šlo vytáčet.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. luke__666 (1. února 2019, 21:55)
chces modem? :) Nekde mam https://www.memory4less.com/images/products/img0922a/180603002A-lg.jpg

2. Macek333 (3. února 2019, 11:55)
Vtipné je, že starý modem bych nemohl nikam připojit. Nicméně, myslím, že GSM ještě tohle umí ne? Že bych si propojil nějakého erika přes com1 :-)

3. Logout (3. února 2019, 17:33)
[2] Paradox dnešní doby je, že starý modem lze připojit velmi snadno a za pár korun (více tu o tom, až to realizuju, nebude to trvat dlouho), bohužel "erika přes com1" už člověk nikam nepřipojí - všichni tři operátoři mají ve svých sítích datové hovory vypnuté, ATDT končí hláškou o neexistenci vytáčeného čísla, ačkoliv jako hovor přímo z mobilu vytočit jde. Jediný T-Mobile nabízí speciální tarif pro zabezpečovací zařízení, kde se speciální SIMkou datový hovor vytočit jde. Je to ale drahé a nemůže si to koupit koncák, jen podnikatel a s úvazkem.

4. BruXy (7. února 2019, 20:41)
Já jsem se nedávno přes telnet kouknul na nějakou BBSku (ale už jsem zapomněl jakou), ale co mě hodně potěšilo jsou tyto ANSI mapy zvládající X11 kódy myši, takže se v nich dá zoomovat kolečkem:

telnet mapscii.me


TOPlist