Technomorous

Mnoho sociálna pro nic

Sdílet: Twitter - Facebook

Tak, jak postupně dělám kroky nezbytné k opuštění Flickru a společně s ním i mailu u Yahoo, došel jsem k tomu, že asi zruším i účet na Instagramu.

Za poslední měsíc jsem se tam přihlásil jednou a vypadá to, že veškerá má aktivita s výjimkou poslední fotky z 3. ledna 2019 zůstane věcí let minulých. Nevím vlastně proč, ale najednou mě to úplně přestalo bavit a to jsem tam byl osm let a cvaknul 675 fotek.

Ta síť se strašlivě proměnila. Když jsem začínal, šlo hlavně o pseudofiltry pseudovylepšené pseudoumění. Začínal jsem tam fotit iPodem Touch, který neměl ani jeden celý megapixel. Pak se z toho stal takový Twitter s fotkama a najednou je to třetí nejpopulárnější síť, která má ambice zabít Facebook a minimálně u mládeže už zabila.

Cítím se čím dál tím lépe v textovém prostředí. Vyhovuje mi Twitter, Mastodon. Na Facebook chodím víceméně už jen číst, svoji potřebu psát si vybíjím na tomto skromném blogu. Ze starých technologií jsem i po dvaceti letech stále přítomen na IRC, byť v posledních letech víceméně kvůli jednomu jedinému kontaktu. Od Vánoc chodím zase na telnetové BBS, rok 2019 je i rokem, kdy jsem se vrátil na ICQ. Zůstává Jabber. Na technologie, které nepoužívám, nebo je nepoužívám rád není ve výčtu místo. Nechám to uzrát a již brzy uvidím.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem člověk
Text komentáře

1. pol (3. února 2019, 20:38)
skoro nič z vypočítaných "sietí" nepoznám. irc už nemám prečo používať, vývoj IM je pre mňa icq -> jabber. a inam ani nemám kam ísť.


TOPlist