Technomorous

Systémové barvičky

Sdílet: Twitter - Facebook

Hrabu se hrabu v konfiguraci twm. Je to paráda - autor byl jedním z prvních lidí, kteří pro Unix vymýšleli grafické prostředí a přitom možnosti jeho výtvoru jsou skvělé a některé obsažené nápady naprosto nadčasové. Vezměte si třeba, kolikrát své GUI od roku 1987 předělával Microsoft a pořád to není nic moc.

Na konec si ovšem nechávám výběr barviček. Jsa minimalistou, mám odjakživa rád rozhraní, která si vystačí se čtyřmi barvami. Za vůbec nejlépe vybrané čtyři barvy považuju základní barvy Amiga OS 2 - černá, šedá, bílá a šedomodrá (RGB: #6080b0), twm není v dalekém závěsu - černá, šedá, bílá a zelenomodrá (RGB: #20a090). Popisné, kontrastní, vhodné jak pro plochy s tmavým pozadím a světlým textem, tak plochy barevně inverzní. Je vidět, že se nad tím někdo tenkrát zamyslel a vymyslel funkční věc.

Napadá někoho nějaká další (ideálně) čtyřbarevná sada? Momentálně se nemůžu rozhodnout, zda si twm nechám v originálních barvách, nebo ho přebarvím na Amigu, tak že bych si to rozhodování ještě vylepšíl.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem člověk
Text komentáře


TOPlist