Technomorous

Čínské pseudo

Sdílet: Twitter - Facebook

Jednou takhle večer jsem něco dělal na notebooku a najednou mi v terminálu běžící proces sdělil, že na disku už nemám místo ani vlevo. A můžou za to Číňani.

Když jsme se přestěhovali zpět do Kbel, převezl jsem sice i fileserver, jehož stavbu jsem tu popisoval více než před rokem, nicméně brzy jsem data z něj zazálohoval na pásky a počítač rozebral. Podařilo se mi totiž sehnat externí firewirové čtyřdiskové pole od Lacie, kterým jsem chtěl fileserver nahradit. Ono pole nicméně obsahovalo čtyři čtyřsetgigabajtové PATA/IDE disky, jejichž míru hlučnosti jsem nebyl ochoten tolerovat, takže jsem si sehnal stejný počet SATA notebookových disků a z Číny k nim objednal PATA-SATA redukce. Dorazily po čtyřiceti dnech a při pokusu o montáž jsem zjistil dvě nepříjemné věci:

  1. Plošňáky redukcí jsou při zapojení do disku tak vysoké, že se do šuplíku sotva vejdou a disk s nimi pak není v ideálně vodorovné pozici.
  2. Padesát procent doručených redukcí je naprosto mrtvých.

Jelikož jsem toto zjistil pár týdnů po doručení, nějaká reklamace a pokus o získání těch pár dolarů zpět nepřipadaly v úvahu, takže jsem si našel redukce jiné (dle fotek na zhruba o 1/3 menším plošňáku) a objednal je. Dva týdny se nic nedělo, načež mi prodejce sdělil, že redukce nemá a nikdo mu je už nevyrobí, ať si zadám žádost o zrušení transakce, že mi mých deset dolarů rád vrátí.

Učinil jsem tak a obratem objednal jinde. Tam nikdo nic nenamítal a za dva dny zboží bylo označeno jako odeslané. Bohužel ovšem jen označeno. Od 29. prosince se toto označení nijak nezměnilo, trackovací číslo hlásí, že doručovat se bude v Itálii, ač přímo pod tím je moje plná adresa a dál se neděje už nic. Otevřel jsem tedy stížnost na objednávku a budu čekat.

Pomalu nicméně přemýšlím, že bych ty čtyři notebookové disky vrazil do původního fileserverového písíčka, vybalil na ně archivh z pásek a zase měl kam odkládat data. Po celovečerní snaze se mi sice na SSD podařilo uvolnit trochu místa alespoň vpravo, ale dlouho tomu nedávám.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

TOPlist